کد خبر : 19873

مار| مار های عجیب

هر یک از حیوانات زیر با توجه به ظاهر غیرمعمول آنها رتبه بندی شدند. در مواردی که ظاهر گزینه ای نیست، ویژگی ها یا توانایی های غیر معمول مار در نظر گرفته می شود

به گزارش ورنداز :

هر یک از حیوانات زیر با توجه به ظاهر غیرمعمول آنها رتبه بندی شدند. در مواردی که ظاهر گزینه ای نیست، ویژگی ها یا توانایی های غیر معمول مار در نظر گرفته می شود.

افعی کرگدن

resized_59345_154

افعی کرگدن (همچنین به عنوان افعی پروانه‌ای ) یک گونه افعی گودال سمی از خانواده مارهای Viperidae است. افعی کرگدن که بومی مناطق جنگلی آفریقای مرکزی و غربی است، حیوانی بسیار خطرناک در این بخش از جهان محسوب می‌شود که بالقوه می‌تواند به طور جدی به انسان آسیب برساند. مانند اکثر مارهای موجود در این لیست، این حیوان به دلیل وجود "شاخ" بینی که از پوزه آن بیرون زده است، به راحتی قابل شناسایی است. آنها همچنین بسیار بزرگ هستند (در زمان بلوغ به ۴۲ اینچ می رسند) و به خاطر سرهای مثلثی، چشمان کوچک و نیش های متوسط خود مشهور هستند. علاوه بر ویژگی‌های عجیب مار کرگدن، رنگ‌بندی منحصربه‌فرد آن است که معمولاً به رنگ سبز مایل به آبی توصیف می‌شود، با علامت‌های نامنظم زرد، سیاه و زرشکی. در مقابل، زیر شکم ها عموماً سبز مات یا "سفید کثیف" با لکه های سیاه (یا خاکستری) هستند.

مار شاخکدار

nody-عکس-مار-قرمز-شاخدار-1636823298

مار شاخکدار یک گونه آبزی از خانواده هومالوپسیدا است. مار شاخکدار بومی آسیای جنوب شرقی (از جمله تایلند، کامبوج و ویتنام)، حیوانی نسبتاً کوچک با طول متوسط تقریباً ۱.۸ تا ۳.۰ فوت در بلوغ است. اگرچه این گونه خاص دارای یک سری دندان های نیش سمی است، اما این مار برای انسان خطرناک تلقی نمی شود، زیرا دندان های نیش آن بسیار کوچک هستند و سمی تولید می کنند که مخصوص نوع ماهی است که روزانه مصرف می کند.

مار تاک آسیایی

Ahaetulla_prasina__oriental_whipsnake_-_Kaeng_Krachan_National_Park_(15895767306)

مار تاک آسیایی (همچنین به عنوان مار شلاقی یا مار شلاقی شرقی نیز شناخته می‌شود)، گونه‌ای غیرمعمول از خانواده Colubridae است. این مار به دلیل ویژگی‌های عجیب و غریبش به‌دلیل بدن بسیار بلند و باریک و همچنین پوزه بیرون زده‌اش که شبیه درخت انگور یا شاخه است، توسط تماشاگران قابل شناسایی است. اکثر مارهای تاک آسیایی نیز از نظر رنگ قهوه ای روشن یا سبز مایل به زرد هستند. صفتی که به حیوان کمک می کند در درختان و شاخ و برگ های مختلف پنهان بماند. به طور متوسط، این گونه علیرغم جثه نازک خود، می تواند به طول شگفت آور ۲ تا ۶ فوت رشد کند.

مار خرطومی

1446245_841

مار خرطومی گونه ای از مارهای غیر سمی از خانواده Acrochordidae است. مار خرطومی فیل که بومی آسیای جنوب شرقی (نزدیک کامبوج، ویتنام و بخش‌هایی از مالزی) است، حیوانی فوق‌العاده منحصر به فرد است که به دلیل ظاهر متمایز (و عجیب) خود مشهور است. آنها را می توان به راحتی با پوست شل که شبیه به پوست یک فیل است، شناسایی کرد. این حیوان که به عنوان یک مار آبزی طبقه بندی می شود، به طور کامل برای زندگی در زیر آب سازگار است و به ندرت در خارج از آب قرار می گیرد.

افعی شاخدار

819418_323

افعی شاخدار (همچنین به عنوان «افعی شاخدار صحرا» یا «افعی بیابانی شاخدار» نیز شناخته می‌شود) گونه‌ای از مارهای سمی از خانواده Viperidae است. افعی شاخدار که بومی آفریقای شمالی (و همچنین بخش هایی از شبه جزیره عربستان) است، دارای سمی نسبتاً خطرناک است که می تواند یک فرد بالغ سالم را با دوزهای ۴۰ تا ۵۰ میلی گرم بکشد. مار را می توان به راحتی با طول کوتاهش (که در بلوغ به ۳۳ اینچ می رسد)، و همچنین رنگ خاکستری مایل به زرد، صورتی یا قهوه ای کم رنگ (بسته به محل زندگی ) شناسایی کرد. با این حال، متمایزترین ویژگی آنها در جفت شاخ فوق مداری افعی شاخدار است که در بالای هر چشم قابل مشاهده است. در مجموع، هر یک از این ویژگی‌های منحصربه‌فرد افعی شاخدار را به یکی از عجیب‌ترین و غیرمعمول‌ترین گونه‌های مار روی کره زمین تبدیل می‌کند

افعی بوته ای

494994_518

افعی بوته ای مودار (همچنین به عنوان "افعی بوته ای خاردار" شناخته می شود) گونه ای از مارهای بسیار سمی از خانواده Viperidae است. افعی بوته ای بومی آفریقای مرکزی (از جمله کنگو، اوگاندا، کنیا و تانزانیا)، گونه ای شبگرد است که بیشتر وقت خود را به بالا رفتن از نیزار و ساقه ها، یا غوطه ور شدن روی گل ها و برگ های بزرگ می گذراند. این مار نسبتاً کوچک است و طول آن در زمان بلوغ تنها به ۲۹ اینچ می رسد، در حالی که مارها به اندازه ۲۳ تا ۲۵ اینچ رشد می کنند.

منبع خبر آنلاین
ارسال نظر

تبلیغات متنی