کد خبر : 19803

جذابیت | جذابیت مردان

طی تحقیقات انجام شده برروی گروهی از زنان ۱۰ ویژگی مردان که جذابیت زیادی برای زنان دارد اعلام شده است.

به گزارش ورنداز :

طی تحقیقات انجام شده برروی گروهی از زنان ۱۰ ویژگی مردان که جذابیت زیادی برای زنان دارد اعلام شده است.

کمک به دیگران

بر اساس مطالعه‌ای که در مجله روانشناسی اجتماعی انجام شده است، برای روابط طولانی‌مدت، زنان تمایل دارند مردان نوع‌دوستی را که مهربان هستند و کارهای خوبی انجام می‌دهند انتخاب کنند.

مطالعه دیگری در سال ۲۰۱۹ که ۶۸۰۰۰ نفر را در ۱۸۰ کشور مورد بررسی قرار داد نشان داد که ۸۸.۹ درصد از زنان «مهربانی» را یک ویژگی بسیار مهم در شریک زندگی خود می‌دانند.

شوخ طبعی

بر اساس مطالعات انجام شده، دانشمندان دریافته‌اند که حس شوخ طبعی باعث می‌شود مردان باهوش‌تر به نظر برسند و درنتیجه آنها را برای زنان جذاب‌تر می‌کند.

ظاهر خوب می‌تواند یکی از عوامل موثر در جذب شدن زنان به مردان باشد، اما آنقدرها که فکر می‌کنید مهم نیست. مطالعات روانشناسی تکاملی و ژورنال شخصیت و روانشناسی اجتماعی نشان می‌دهد که زنان معمولا مردانی با ظاهر بهتر را برای روابط بلندمدت انتخاب می‌کنند

ریش یا سه‌ تیغه؟

مطالعه‌ای از اکولوژی رفتاری نشان داد که موهای صورت در مطالعات برای برخی زنان جذاب بوده و برای برخی دیگر دافعه داشته است. بنابراین این ویژگی احتمالاً بر اساس اولویت خانم‌ها متفاوت است. پس هرکاری که دوست دارید با صورتتان انجام بدهید؛ زن مناسب جذب خواهد شد.

سن بالا

طبق مطالعه‌ای در روان‌شناسی تکاملی، زنان ممکن است مردان مسن‌تر را دوست داشته باشند، زیرا به نظرشان آنها زمان بیشتری برای جمع‌آوری اعتبار و دارایی داشته‌اند.

زرق و برق

بر اساس مطالعات زنان تمایل دارند با مردانی در ارتباط باشند که با چیزهای لوکس احاطه شده‌اند. در مطالعات ژورنال روانشناسی بریتانیا و مجله روانشناسی تکاملی، زنان مردانی را که در مقابل اتومبیل‌ها یا آپارتمان‌های گران قیمت ژست گرفته بودند، به آنهایی که اتومبیل‌های معمولی داشتند ترجیح دادند؛ احتمالاً به این دلیل که آن مردان ثروتمندتر به نظر می‌رسیهوشیاری و خودآگاهی

بر اساس مطالعات علمی، هوشیار و حواس جمع بودن یک ویژگی جذاب است. در یک آزمایش دوستیابی سریع، زنان بیشتر مجذوب مردانی شده بودند که خودآگاه بودند 

ریسک‌ پذیری

زنان به مردانی که ریسک‌های قهرمانانه و گاهی اولیه را می‌پذیرند، رتبه بالاتری داده‌اند. بر اساس مطالعه مجله روانشناسی اجتماعی کاربردی، این‌ها شامل نجات جان مردم، شکار برای غذا و بازی با آتش است.

در دسترس نبودن

تحقیقات قدیمی‌تر به این نتیجه رسیدند که مردم زمانی را دوست دارند که دیگران آنها را دوست داشته باشند، اما مطالعات مدرن نشان داده‌اند که «تلاش سخت برای به دست آوردن» می‌تواند تاکتیک موثری باشد.

منبع سایت طلا
ارسال نظر

تبلیغات متنی