کد خبر : 19758

واویشکا | طرز تهیه ی واویشکا

واویشکای گوشت یکی از انواع غذاهای خوشمزه و سنتی ایرانی است که اصالت آن متعلق به استان گیلان می باشد.

به گزارش ورنداز :

واویشکای گوشت یکی از انواع غذاهای خوشمزه و سنتی ایرانی است که اصالت آن متعلق به استان گیلان می باشد.

مواد لازم برای ۲ نفر

گوشت چرخ کرده ۲۵۰ گرم

پیاز ۲ عدد متوسط

سیب زمینی ۱ عدد بزرگ

رب گوجه فرنگی ۱ قاشق غذاخوری

گوجه فرنگی ۲ عدد بزرگ

نمک و فلفل سیاه به مقدار کافی

زردچوبه و روغن به مقدار کافی

دستور پخت واویشکا گوشت

مرحله اول

برای تهیه واویشکای گوشت رشتی ابتدا پیازها را به سلیقه خود به صورت خلالی یا نگینی خرد می کنیم و به همراه مقداری روغن داخل یک تابه مناسب تفت می دهیم تا پیازها تغییر رنگ دهند و کاملا طلایی شوند.

مرحله دوم

پس از اینکه پیازها طلایی شدند، سیرها را به صورت ریز خرد می کنیم و به تابه اضافه می کنیم. به دلیل اینکه سیر خیلی سریع می سوزد آنرا کمی تفت می دهیم تا عطرش بلند شود سپس گوشت چرخ کرده را به تابه اضافه می کنیم.

مرحله سوم

در این مرحله زردچوبه و فلفل سیاه را هم اضافه می کنیم و مواد را به خوبی تفت می دهیم تا گوشت چرخ کرده به طور کامل تغییر رنگ دهد و سرخ شود، سپس وسط تابه را باز می کنیم و رب گوجه فرنگی را اضافه می کنیم.

مرحله چهارم

رب گوجه فرنگی را به خوبی تفت می دهیم تا عطر و طعم خامی اش گرفته شود و به طور کامل سرخ شود. در ادامه گوجه فرنگی ها را پوست می گیریم و به صورت ریز خرد می کنیم، سپس به تابه اضافه می کنیم

مرحله پنجم

حالا درب تابه را می گذاریم تا گوجه فرنگی ها آب بیندازند و گوشت به طور کامل بپزد. هر چند لحظه یک بار به غذا سر می زنیم و کمی مخلوط می کنیم تا ته نگیرد. پس از اینکه آب درون تابه کشیده شد و گوشت پخت نمک را اضافه می کنیم.

مرحله ششم

در همین حین سیب زمینی ها را پوست می گیریم و به صورت نگینی خرد می کنیم. در ادامه در یک تابه مناسب کمی روغن می ریزیم و سیب زمینی ها سرخ می کنیم. در پایان غذا را به همراه سیب زمینی سرخ کرده سرو می کنیم.

منبع چی شی
ارسال نظر

تبلیغات متنی