کد خبر : 19754

توپک پنیری | طرز تهیه ی توپک پنیری

توپک مرغ پنیری یکی از انواع غذاهای ساده و بسیار خوشمزه سوخاری است که برای پیش غذا در مهمانی ها و تولد ها سرو میشود.

به گزارش ورنداز :

توپک مرغ پنیری یکی از انواع غذاهای ساده و بسیار خوشمزه سوخاری است که برای پیش غذا در مهمانی ها و تولد ها سرو میشود.

مواد لازم برای ۴ نفر

سینه مرغ ۴۰۰ گرم

پنیر پیتزا ۱ لیوان

سیر ۲ حبه

زعفران دم کرده (اختیاری) ۱ قاشق غذاخوری

جعفری ۱ دسته کوچک

نمک و فلفل سیاه به مقدار کافی

زردچوبه و روغن به مقدار کافی

پودر سوخاری درشت ۱ لیوان

طرز تهیه توپک مرغ پنیری

مرحله اول

برای تهیه توپک مرغ پنیری خوشمزه در ابتدای کار استخوان ها و قسمت های اضافی سینه مرغ را جدا می کنیم، سپس گوشت مرغ را درون میکسر یا مخلوط کن می ریزیم و به طور کامل میکس می کنیم تا یکدست شود.

مرحله دوم

در این مرحله سینه مرغ میکس شده را درون یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس پنیر پیتزای رنده شده را به همراه زعفران و مقداری نمک، فلفل سیاه وز ردچوبه به کاسه اضافه می کنیم. در ادامه سیرها را درون کاسه رنده می کنیم.

مرحله سوم

حالا جعفری را به صورت ریز ساطوری می کنیم و به کاسه می افزاییم، سپس مواد را به خوبی با دست ورز می دهیم تا یکدست شوند. در ادامه روی کاسه را می پوشانیم و به مدت ۳۰ تا ۴۵ دقیقه در یخچال قرار می دهیم.

مرحله چهارم

پس از گذشت این زمان پودر سوخاری را درون یک کاسه می ریزیم و جلوی دستمان قرار می دهیم، سپس یک تابه کوچک گود روی حرارت قرار داده و به اندازه ای روغن اضافه می کنیم که توپک ها هنگام سرخ شدن در روغن شناور باشند.

مرحله پنجم

حرارت زیر تابه را خیلی کم می کنیم و اجازه می دهیم روغن به خوبی داغ شود، سپس به اندازه یک گردو از مواد بر می داریم و به صورت گرد شکل داده و درون پودر سوخاری می غلطانیم تا به طور کامل کاور شود.

مرحله ششم

در این مرحله توپک را درون روغن داغ می اندازیم و به صورت یکدست سرخ می کنیم. تمام مواد را به همین صورت آماده کرده و سرخ می کنیم، سپس روی دستمال حوله ای یا توری فلزی قرار می دهیم تا روغن اضافی شان گرفته شود.

مرحله هفتم

توجه داشته باشید که حتما روغن اضافی توپک ها را بگیرید تا حالت چرب و نرم پیدا نکنند و کریپسی شوند. در نهایت توپک های مرغ را درون ظرف مورد نظرمان می چینیم و به همراه سس دلخواه سرو می کنیم.

منبع چی شی
ارسال نظر

تبلیغات متنی