کد خبر : 19748

سردترین شهر| سردترین شهر جهان

شهر یاکوتسک در روسیه به عنوان سرد ترین شهر جهان شناخته میشود و در جریان یک سرمای طولانی غیر عادی دمای هوای آن به ۵۰ درجه زیر صفر سید.

به گزارش ورنداز :

شهر یاکوتسک در روسیه به عنوان سرد ترین شهر جهان شناخته میشود و در جریان یک سرمای طولانی غیر عادی دمای هوای آن به ۵۰ درجه زیر صفر سید.

ساکنان سرد ترین شهر جهان که در ۵۰۰۰ کیلومتری شرق مسکو در یخبندان دائمی خاور دور روسیه واقع شده است اغلب شاهد سقوط درجه دماسنج به زیر منفی ۴۰ درجه سانتیگراد هستند.

PTTQAJWEHRO3RG4ARRYJWITC4I-1024x683

آناستازیا که با دو روسری، دو جفت دستکش و چندین کلاه و شنل بیرون است می‌گوید: «نمی‌توانی با این سرما بجنگی. یا به همان نسبت لباس می‌پوشی یا عذاب می‌کشی. بعد از مدتی دیگر سرما را در شهر احساس نمی‌کنی. شاید هم فقط مغزت است که تو را برای آن آماده می‌کند و می‌گوید همه چیز نرمال است.»

RLFSPRACJJKGBBXNBKOP2HHGOU-1024x696

یکی دیگر از ساکنان به نام نورگوسون که ماهی‌ های منجمد را بدون نیاز به یخچال یا فریزر در بازار می‌فروشد می‌گوید هیچ راز خاصی برای مقابله با سرما وجود ندارد: «فقط لباس گرم بپوش. لایه لایه مثل کلم!»

۱-8-1024x683

مارگاریتا که یک مجری تلویزیونی است می‌گوید: «اگر در مناطق دیگر کت خز یک لباس لاکچری محسوب می‌شود، برای منطقه ما بیشتر یک ضرورت است.» اگرچه اخیرا ژاکت های بسیار گرم برند Bask (به قیمت حداقل ۵۰۰ دلار) به بازار آمده‌اند که به دلیل ارزان‌تر بودن از کت خز محبوبیت پیدا کرده‌اند. با این حال بسیاری از مردم هنوز کلاه خز می‌پوشند زیرا کلاه های بافتنی به اندازه کافی برای زمستان‌های این ناحیه گرم نیستند.

چکمه های خز ساخته شده از پوست گوزن شمالی به نام mukluk هم از پاپوش‌های پرطرفدار مردم سردترین منطقه جهان هستند. به پا کردن شلوارهای پشمی، نمدی و گرمکن نیز بسیار مهم است زیرا در سرد ترین شهر جهان زانوها به‌طور خاص مستعد یخ زدن هستند.

بسیاری از مردم محلی علاوه بر پوشاندن سر، صورت خود را نیز می‌پوشانند زیرا در غیر این صورت با آرایش معروف یاکوتی یعنی مژه های یخی مواجه می‌شوند.

Collage-Maker-16-Jan-2023-10.36-AM-1024x577

 

منبع برترینها
ارسال نظر

تبلیغات متنی