کد خبر : 19735

یارانه جدید | یارانه نقدی | یارانه دی ماه

سوپرایز جدید دولت برای خانوارها از دی ماه برای یارانه بگیران

به گزارش ورنداز :

سوپرایز جدید دولت برای خانوارها از دی ماه برای یارانه بگیران 

با وجود اصلاح تعرفه گاز، همچنان مشترکان پله آخر حداقل معادل 5 میلیون تومان در ماه در واقع دریافت می‌کنند، در حالی که مشترکان پله اول با توجه به مصرف در واقع معادل 500 هزار تومان یارانه می‌گیرند.جزئیات دریافت یارانه 500 هزار تومانی بعضی از سرپرستان خانوارها اعلام شد.دولت در سال جدید با حذف ارز ترجیحی پیشنهاداتی برای یارانه جدید دارد. به تازگی پرداخت یارانه گوشت به عنوان یارانه جدید توسط دولت مردان مطرح شده است.این یارانه جدید بر اساس گمانه زنی ها به 300 هزار تومان می رسد. یارانه جدید به گفته برخی از نمایندگان به صورت کالا پرداخت خواهد شدمصوبه هیئت وزیران درباره اصلاح تعرفه گاز مشترکان خانگی چهارشنبه 16 آذر ابلاغ شد، طبق این مصوبه، پله‌های اول تا سوم بدون تغییر قیمت باقی ماندند، اما پله چهارم تا ششم 30 درصد افزایش و پله هفتم تا دهم 50 درصد افزایش نسبت به تعرفه قبلی را داشتند و همچنین تعرفه پله‌های یازدهم و دوازدهم نیز عدد ثابت 5000 و 6000 تومان به ازای هر متر مکعب تعیین شدند.همانطور که می‌دانید قبض گاز مشترکان بدین صورت محاسبه می‌شود که بسته به کل مصرف مشترک، میزان مصرف هر پله در تعرفه آن پله ضرب می‌شود و همه اعداد به دست آمده با یکدیگر جمع می‌شوند.

بدین ترتیب به دلیل بهره‌مندی مشترکان پرمصرف از قیمت‌های یارانه‌ای در پلکان‌های ابتدایی، طبق تعرفه جدید گاز نیز همچنان مشترکان پرمصرف در پله‌های آخر یارانه پنهان قابل توجهی را دریافت می‌کنند.

تصویر 2 یارانه قدیم و جدید مشترکان هر پله را نشان می‌دهد. بدین ترتیب همچنان مشترکان پله آخر حداقل حدود 5 میلیون تومان یارانه در ماه دریافت می‌کنند درحالی که مشترکان پله اول تنها 500 هزار تومان یارانه می‌گیرند.

منبع مه شو
ارسال نظر

نظرات کاربران
  • ناشناس

    سلام
    ما کالابرگ میخوایم چیکار همون یارانه نقدی بدین بهتره ما کالابرگ نمیخوایم )

تبلیغات متنی