کد خبر : 19635

تن ماهی خانگی | طرز تهیه تن ماهی خانگی

تن ماهی خانگی یکی از انواع غذاهای خوشمزه و راحت است

به گزارش ورنداز :

تن ماهی خانگی یکی از انواع غذاهای خوشمزه و راحت است

 

مواد لازم برای پخت ماهی
ماهی تن ۱ کیلوگرم
پیاز ۲ عدد بزرگ
سیر ۴ حبه
آب و یخ ۱ کاسه
برگ بو ۲ عدد
آب لیمو ترش تازه به مقدار کافی
هل، میخک و چوب دارچین به مقدار کافی
زردچوبه، تخم گشنیز و نمک به مقدار کافی
مواد لازم برای تن ماهی
پیاز ۱ عدد
گوشت تن ماهی ۳۰۰ گرم
سیر ۲ حبه
زردچوبه و نمک به مقدار کافی
 پودر تخم گشنیز و پودر دارچین به مقدار کافی

 

طرز تهیه تن ماهی خانگی

 
 

مرحله اول

برای تهیه تن ماهی به روش خانگی در ابتدای کار ماهی را تمیز کرده و به سه قسمت مساوی تقسیم می کنیم، سپس درون یک قابلمه مناسب ریخته و به اندازه کافی به قابلمه آب می افزاییم و روی حرارت می گذاریم.

مرحله دوم

کالا پیازها را به چهار قسمت تقسیم کرده و به همراه سیر، برگ بو، هل، میخک، چوب دارچین و مقداری زردچوبه، تخم گشنیز، آب لیمو ترش تازه و نمک به قابلمه اضافه کرده و اجازه می دهیم ماهی به مدت ۲۰ دقیقه بپزد.

 
 

مرحله سوم

پس از گذشت این زمان ماهی ها را درون آبکش ریخته و با سرعت العمل بالا آب و یخ را به صورت پخش روی تکه های ماهی می ریزیم تا پوست و خارهای آن به راحتی از گوشت جدا شده و از پخت بیش از حد ماهی جلوگیری شود

مرحله چهارم

حالا گوشت ماهی را به تکه های درشت خرد می کنیم. در ادامه پیاز را به صورت نگینی ریز خرد کرده و درون یک تابه حاوی روغن می ریزیم، سپس تابه را روی حرارت گذاشته و تفت می دهیم تا پیاز کاملا سرخ و طلایی شود.

مرحله پنجم

در ادامه مقداری زردچوبه، نمک، پودر دارچین و پودر تخم گشنیز به همراه سیر رنده شده به تابه اضافه کرده و به خوبی تفت می دهیم تا بوی خامی ادویه ها آزاد شود در ادامه تکه های ماهی را به تابه اضافه می کنیم.

 
 

مرحله ششم

حالا به آرامی تفت می دهیم تا گوشت ماهی له نشود. در صورت تمایل مقداری کشمش به تابه اضافه کرده و پس از کمی تفت دادن آنرا از روی حرارت کنار می گذاریم. در نهایت تن ماهی را به همراه کته سرو می کنیم. نوش جان.

ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
تبلیغات متنی