کد خبر : 19571

عنبرنسارا | خواص عنبرنسارا

عنبر نسارا را مثل اسفند روی آتش می گذارند و دود خارج شده از آن را استنشاق می کنند یا اجازه می دهند دودِ آن با بدن که دچار بیماری گشته ، تماس داشته باشد.

به گزارش ورنداز :

عنبر نسارا را مثل اسفند روی آتش می گذارند و دود خارج شده از آن را استنشاق می کنند یا اجازه می دهند دودِ آن با بدن که دچار بیماری گشته ، تماس داشته باشد.

دود کردن عنبر نسارا در واقع دود کردن صدها گیاه دارویی مختلف به صورت یکجا است و این دود که بوی چندان خوشایندی ندارد می تواند بیماری های مختلف را درمان کند.

خواص عنبرنسارا:

ضد عفونی کردن خانه

با دود عنبر نسارا می توانید خانه خود را ضد عفونی نمایید. برای این کار عنبرنسارا را در اسپند دودکن ریخته و روی شعله کم قرار دهید تا دود آن در خانه بپیچد. عنبر نسارا با اثر میکروب کشی قوی که دارد سبب ضد عفونی شدن خانه می شود.

ضد سرما خوردگی

برای اینکه در فصول سرد دچار سرماخوردگی نشوید ، در خانه عنبرنسارا دود کنید. عنبر نسارا با داشتن خواص میکروب کشی در درمان سرما خوردگی موثر است و افزایش بار ویروس در فضای محلّ زندگی را کاهش می دهد.

درمان سینوزیت

استنشاق دود عنبر نسارا سبب درمان سردرد های کهنه و درمان سینوزیت های مزمن و حاد می شود. برای دود کردن عنبرنسارا آن را در یک اسفند دود کن بریزید و روی شعله کم قرار دهید و دود آن را استنشاق نمایید.

درمان تاول و زخم های ترشح دار

برای درمان تاول و انواع زخم ها به ویژه زخم های سوختگی ترشح دار ، این مواضع را روی دود عنبر نسارا بگیرید تا این زخم ها به راحتی ترمیم و درمان شوند.

درمان اگزما

یکی از بهترین روش های درمانی اگزما و کاهش خارش آن ، گرفتن مواضعی از بدن که دچار اگزما و خارش است روی دود عنبر نسارا می باشد.

درمان خون دماغ

برای رفع خون دماغ مخلوط عنبر نسارا و سرکه را روی پیشانی ضماد نمایید.

درمان صرع

برای درمان صرع ، عصاره خشک عنبر نسارا را با سرکه مخلوط کرده و دود آن را استنشاق نمایید و یا از آب عنبر نسارای تازه به عنوان قطره بینی استفاده نمایید.

متوقف کردن خونریزی

برای متوقف کردن خونریزی انواع زخم های تازه و بهبودی آنها پودر عنبر نسارا را بر روی زخم بپاشید

کوتاه کردن دوره عادت ماهیانه بانوان

عنبر نسارا برای خانم ها نیز فواید زیادی دارد. خانم هایی که خونریزی دوره عادت ماهیانه شان زیاد است ، 2 روز قبل از زمان پریود، 2 روز در زمان پریود و 2 روز بعد از پریود ، 2 الی 3 عدد عنبر نسا را همراه با خاکشی و اسپند، روی کمی ذغال انداخته و گلدان سفالی که ته آنها سوراخ است را روی آن برگردانند، سپس لباس زیر خود را درآورده و دامن بلندی بپوشند و نیم خیز روی آن بایستند. همچنین می توانید در اسفند دود کن کمی عنبرنسارا بریزید و آن را روی شعله کم قرار دهید و دودش را به واژن خود دهید.

درمان بواسیر

برای درمان و و کاهش عوارض بواسیر دود عنبرنسارا بسیار مناسب است.

درمان عفونت های رحمی

خانم هایی که دچار عفونت های واژینال و رحمی هستند ورنگ ترشح سفید و بد بو است و عملکرد تخمدان های آنها ضعیف می باشد و دچار لکه بینی هستند می توانند 2 روز قبل و بعد از پریود ، مقداری عنبر نسارا را با مقداری خاک شیر و اسپند روی زغال گداخته درون اسپند دود کن بریزند و دود آن را به واژن خود دهند.

درمان زخم دهانه رحم

استفاده از مدفوع الاغ فیبروم ها و سایر مشکلات رحمی را درمان نمی کند و تنها برای درمان عفونت های واژینال و زخم های رحمی بدون نیاز به فریز زخم های رحمی است. برای درمان زخم های رحمی 2 الی 3 عدد عنبر نسا را همراه با خاکشی و اسپند، روی کمی ذغال انداخته و گلدان سفالی که ته آنها سوراخ است را روی آن برگردانید، سپس لباس زیر خود را درآورده و دامن بلندی بپوشید و نیم خیز روی آن بایستید.این روش روشی موثر و بدون عارضه در طب سنتی برای درمان زخم های رحمی است اما باید توجه کنید که پس از استفاده از این ماده استحمام نکنید و از شست و شوی واژن با آب سرد جدا خودداری نمایید.

درمان و زخم ختنه

در قدیم برای درمان و بهبود زخم ختنه ، عنبر نسارا را روی حرارت می گذاشتند و دود آن را به محل ختنه می دادند تا زخم خیلی سریع بهبود یابد.

رفع درد گوش

برخی از افراد برای آرام کردن درد گوش ، توتون سیگار را خالی می کنند و آن را با عنبرنسارا پر می کنند سپس از دود آن برای تسکین گوش درد استفاده می کنند.

دهانشویه مناسب

عنبر نساء مانند دهانشویه کلرهگزیدین در برابر باکتری های موجود در دهان عمل می کند زیرا وجود خواص ضد میکروبی و ضد باکتریایی دود عنبر نسا سبب مهار رشد میکروب ها و باکتری های استرپتوکوکوس موتانس، استرپتوکوک سالیواریوس و استرپتوکوک دهان می شود و از پوسیدگی و بیماری های پریودنتال جلوگیری می کند.

مبارزه با میکروب ها

دود عنبر سبب افزایش فعالیت نوتروفیل های خون و مبارزه با میکروب ها می شود.

خواص درمانی دیگر عنبر نسارا

تقویت کننده تار های صوتی

بهترین درمان برای بیماری آسم

برطرف کننده زخم های چرکین

تسهیل روند زایمان طبیعی

پیشگیری از پوسیدگی دندان

درمان آفت دهان

عوارض استفاده از عنبر نسارا

استفاده از عنبر نسارا بدون عارضه بوده و در صورت مصرف صحیح و هیچ گونه مشکلی برایتان به وجود نمی آید بنابراین عوارض عنبر نسارا و مضرات عنبر نسارا در حد صفر است پس با خیال راحت از آن استفاده کنید.

منبع نمناک
ارسال نظر

نظرات کاربران
  • شاهرخ

    خاک بر سر کسانی که اینقدر احمقانه داد سخن میدهند،بهترین قسمتش هم دهانشویه با پشکل الاغ بود!!!قرن ۲۱و اینهمه حماقت؟!!!

تبلیغات متنی