کد خبر : 19339

پلیس فراجا| وظیفه پلیس فراجا

فرمانده کل انتظامی کشور گفت: امنیت و آرامش حق مردم است و مشتاقانه در این مسیر حرکت می‌کنیم.

به گزارش ورنداز :

فرمانده کل انتظامی کشور گفت: امنیت و آرامش حق مردم است و مشتاقانه در این مسیر حرکت می‌کنیم.

سردار احمدرضا رادان عصر دوشنبه در مراسم معارفه خود به عنوان فرمانده کل انتظامی کشور افزود: آنچه در توان دارم، فدای مردم می‌کنم و با تمامی امکانات خدمات شایسته به مردم ارایه می‌کنیم.

وی اظهار داشت: خدمت عاشقانه و شبانه‌روزی به مردم و همچنین سرعت و کیفیت خدمات همراه با اخلاق حرفه‌ای و تکریم مراجعان و همچنین استفاده از هنر و رسانه در پیشبرد ماموریت‌ها و مقابله قاطع با ناامنی از اقدامات مهم پلیس در این دوره از مدیریت فراجا است.

سردار رادان با بیان اینکه از فرماندهی معظم کل قوا که با حُسن اعتمادشان سرباز خویش را شایسته بر دوش کشیدن بار گران فرماندهی فراجا دیدند، صمیمانه سپاسگزارم.

وی گفت: از خدای عالم قادر و مهربان فروتنانه درخواست می‌کنم مرا در این آزمون دشوار موفق و سرافراز فرماید.

رادان ادامه داد: همه می‌دانیم که فراجا چه سازمان عظیمی است و چه رسالت سنگینی بر عهده دارد تأمین امنیت و آسایش عمومی در این سرزمین پهناور به رغم کمبودها و نیازهای اساسی کاری خرد نیست و از تک تک کارکنان فداکار و مسئولان پرتلاشی که تاکنون این وظیفه را به بهترین شکل انجام داده‌اند، از عمق جان قدردانی می‌کنم.

فرمانده کل انتظامی کشور تصریح کرد: به ویژه باید از سرداران و امیرانی یاد کنم که سکاندار این کشتی در دریای متلاطم سال‌های پیشین بوده‌اند؛ از جمله از برادر گران قدر و عزیزم سردار سرتیپ پاسدار حسین اشتری تشکر می‌کنم.

وی با بیان اینکه حکم مقام معظم رهبری را امانتی الهی و مردمی می‌شمارم که مانند کوه سنگینی می‌کند، گفت: اما باید با تمام توان به اجرای بند به بند آن همت گمارم و همواره متن آن را در نظر داشته باشم.

فرمانده کل انتظامی کشور گفت: با معظم له و با آحاد ملت شریفمان پیمان می بندم که آنچه در توان دارم به کار گیرم و با بهره گیری از هدایت‌ها حمایتها و دعاهای اینان پشتیبانی همه جانبه ستاد کل نیروهای مسلح، دولت، مجلس ، قوه قضائیه ،دیگر نهادها و سازمانها و به ویژه با همت والا و کوشش بی دریغ کارکنان و مأموران و همسنگران فراجا روز به روز بر گسترش و بهینه سازی خدمات انتظامی به مردم بیفزایم.

رادان گفت: عهد می بندم که آسایش خود را مشتاقانه فدای آرامش شهروندانی کنم که به فرموده مولایمان، یا هم کیشان من و یا هم نوعان من و در هر حال شایسته تکریم و انصاف هستند.

وی افزود: امام راحل به واقع ملت رشید ایران را بی نظیر در تاریخ و آنان را ولی نعمت مسئولان و مخدوم با کرامت ما نامیدند.

سردار رادان اظهار کرد: بر این باوریم که هیچ کسی از چتر حمایت و خدمت فراجا بیرون نیست. آسایش و آرامش مهم ترین حق همه شهروندان با هر گرایش و مرام است و ما خود را مکلف به تامین و حفاظت از این حق می دانیم سایه رحمت فراجا در همه جا و بر سر هر ایرانی گسترده است و دست اقتدار مدافع حقی است که سزاوار هر گونه جانفشانی و فداکاری است.

فرمانده کل انتظامی کشور ضمن اشاره به این موارد گفت: خدمت عاشقانه و شبانه روزی به تمامی شهروندان، سرعت و کیفیت بخشی بیشتر به خدمات نظامی، تدوین و اجرای پیگیرانه معیارهای اخلاق حرفه ای و تکریم مراجعان، احترام به حریم خصوصی و ارزش‌ها، ارتباط پیوسته و هدفمند با افکار عمومی، استمداد از نخبگان و فرهیختگان، استفاده از ابزار هنر متعالی و رسانه، رعایت اولویتها و فوریتها در ماموریتها و خدمات، مقابله قاطع با ناامنی های اجتماعی و جرائم خرد و کلان، بازتر کردن میدان ابتکار نوآوری و تصمیم گیری های شجاعانه اطلاع رسانی و نقد پذیری و پاسخگویی صادقانه، نوسازی سازمان بهره مندی از آخرین یافته‌های دانش و فناوری، اعتماد به سرمایه عظیم انسانی و توان داخلی، اتکاء به تجربه پیشکسوتان و به کارگیری نشاط جوانان و جوانمردان، برقراری نظام شایسته شناسی و شایسته گماری، حاکمیت انضباط سازمانی، ارتقای سطح معیشت و منزلت کارکنان و خانواده های فداکارشان افزایش مهارتهای حرفه ای و تخصصی تقویت فرهنگی و انسجام سازمانی همکاری با قوا و نهادهای گوناگون عمومی و مدنی، اهتمام به رشد راهبردی همزمان با انجام وظایف جاری از جمله این موارد است.

وی افزود: پیشینه سالها خدمت انتظامی در رده های گوناگون صفی و ستادی در شرایط پر فراز و نشیب و متفاوت جغرافیایی ملی و فرا ملی و خصوصاً تصدی در مرکز مطالعات راهبردی فراجا در سال های اخیر و تدوین اسناد بالادستی و نیز معماری آینده سازمان با مشارکت گسترده صاحبنظران که مورد تایید و استقبال ستاد کل نیروهای مسلح نیز واقع شده به انضمام بزرگترین سرمایه فراجا که همسنگرانی سخت کوش، با مناعت و توانمند است؛ این امید را بر می انگیزد که با مدد و فضل الهی در انتظار روزهای بر امید و سرشار از موفقیت باشیم.

سردار رادان تاکید کرد: سند معماری فراجای آینده که حاصل کار علمی و جهادی مرکز راهبردی فراجا است، سرلوحه من و همکارانم در این دوره از مسئولیت است.

وی افزود: این سند راهبردی که ترسیم کننده مسیر ۲۰ سال آینده فراجاست بر اساس الگوی بومی و در چارچوب مکتب انتظامی و امنیتی جمهوری اسلامی ایران و با بهره گیری از خبرگان و نخبگان درون و برون سازمان تهیه شده است.

فرمانده کل انتظامی کشور گفت: معماری فراجای آینده معطوف به نظام دانایی معنایی و سواد انقلابی می باشد قطعا نقش ها و حوزه های کارکردی، رویکردها، ساختارها و سازمان منابع انسانی ،فناوری اطلاعات و عملیات و دیگر شئون فراجا ذیل این سند تعریف شده و مبنای تحول در فراجا خواهد بود برای این جهاد خداپسندانه برنامه ها و نیازهای روشنی داریم.

آئین تکریم فرمانده سابق کل انتظامی کشور و فرمانده جدید فراجا با حضور مقامات کشوری و لشگری برگزار شد و با قرائت حکم مقام معظم رهبری، سردار احمدرضا رادان به طور رسمی فرمانده کل انتظامی کشور شد.

در این مراسم سرلشکر باقری، رییس ستادکل نیروهای مسلح، امیر موسوی فرمانده کل ارتش، سردار وحیدی وزیرکشور، سرلشکر رحیم صفوی دستیار فرمانده معظم کل قوا، سردار اشتری فرمانده پیشین فراجا، سردار اسماعیل احمدی مقدم فرمانده اسبق فراجا و حجت الاسلام خطیب وزیر اطلاعات حضور داشتند.

منبع خبر آنلاین
ارسال نظر

تبلیغات متنی