کد خبر : 19303

سس ماکارانی

طرز تهیه سس ماکارانی برای خوشمزه تر شدن ماکارانی شما در این مطلب میخوانید

به گزارش ورنداز :

هنوز هم کم نیستند کسانی که پخت ماکارونی را به خوبی بلد نیستند یا اینکه درست کرده‌اند و خوب درنیامده و دور تهیه دوباره آن را خط کشیده‌اند.اگر تا به حال سس گوجه‌فرنگی درست کرده‌اید، حتما متوجه خاصیتی شده‌اید که به‌اصطلاح به آن اسیدیته می‌گویند. همین ویژگی باعث بروز مشکلاتی از جمله سوزش معده می‌شود. خوشبختانه برای کاهش اسید سس گوجه یک راه‌حل آسان وجود دارد؛ اضافه کردن شکر به سس گوجه. این کار طعم سس را فوق‌العاده خوشمزه و دلچسب می‌کند. این ترفند آشپزی هوشمندانه را می‌توان برای انواع دستورالعمل‌های سس ماکارونی خانگی به کار برد و فرق چندانی با چاشنی نمک ندارد. در نتیجه غذایی متفاوت و خوش‌طعم و بو خواهید داشت

چرا باید به سس اسپاگتی شکر اضافه کنیم؟

دلیل افزودن یک پیمانه شکر در یک قابلمه گوجه‌فرنگی ساده است: شکر میزان اسیدیته گوجه‌فرنگی‌ها را کاهش می‌دهد و با این کار در نهایت سسی با مزه متعادل خواهید داشت. با افزودن شکر یک ترفند خوشمزه شدن سس ماکارونی را انجام داده‌اید.

مقدار اسیدی بودن سس

میزان دقیق اسیدی‌ بودن سس گوجه‌فرنگی نسبت به تازه یا کنسرو بودن، انواع گوجه‌فرنگی و زمان سال می‌تواند کمی متفاوت باشد. به سس تهیه‌شده از گوجه‌فرنگی‌های رسیده که در اوج تابستان چیده شده‌اند، نیازی نیست شکر بزنید.

شکر قهوه‌ای

پیشنهاد می‌کنیم برای سس گوجه از شکر قهوه‌ای بسته‌بندی‌شده استفاده کنید. اما چون سلیقه و علاقه در این امر حرف اول و آخر را می‌زند هر دو نوع شکر سفید و قهوه‌ای را آزمایش کنید تا ببینید کدام بهترین نتیجه را به شما می‌دهد.

خوشمزه شدن سس ماکارونی

استفاده از کره

علاوه بر شکر، اضافه کردن کره به سس ماکارونی هم طعم فوق‌العاده‌ای به شما می‌دهد و یک ترفند خوشمزه شدن سس ماکارونی به شمار می‌رود. مانند شکر، کره نیز از میزان اسیدیته سس می‌کاهد و به لطف چربی بالایی که دارد، بافت متفاوتی به سس می‌بخشد. 

چه مقدار شکر باید به سس اسپاگتی خود اضافه کنیم؟

میزان افزودن شکر به سس کاملا بستگی به نوع ذائقه شما دارد. پیشنهاد می‌کنیم از میزان کم مثلا یک‌چهارم قاشق چای‌خوری شروع کنید و سس را مزه‌مزه و سپس کم‌کم به آن دوباره شکر اضافه کنید تا طعم دلخواهتان را بگیرد. ترفند خوشمزه شدن سس ماکارونی را با هم خواندیم. امیدواریم کاربردی باشد و یک ماکارونی خوشمزه را برای شما به ارمغان آورد.

منبع مجله دلتا
ارسال نظر

تبلیغات متنی