کد خبر : 18836

کرونا | کرونا در ایتالیا

مقامات ایتالیایی اعلام کردند، حدود نیمی از مسافران دو پرواز از مبدا چین به شهر میلان این کشور تست کرونای مثبت پیدا کرده‌اند.

به گزارش ورنداز :

مقامات ایتالیایی اعلام کردند، حدود نیمی از مسافران دو پرواز از مبدا چین به شهر میلان این کشور تست کرونای مثبت پیدا کرده‌اند.

مقامات بهداشت و درمان ایتالیا روز چهارشنبه اعلام کردند، حدود نیمی از مسافران متعلق به دو پروازی که اخیرا از مبدا چین به شهر میلان وارد شده‌اند تست کرونای مثبت داشته‌اند.

به نوشته پایگاه «هیل»، طبق اعلام مقامات منطقه «لومباردی» ایتالیا، نتایج آزمایش کووید-۱۹ حدود ۳۸ درصد از مسافران یکی از پروازها از چین به مقصد فرودگاه «مالپنسا» در میلان و همچنین نتایج همین آزمایش برای ۵۲ درصد از مسافران پرواز دوم به این شهر مثبت بوده است.

وزیر بهداشت ایتالیا روز چهارشنبه اعلام کرد، این کشور بعد از خیزش اخیر ابتلا به کروناویروس در چین به اجرای آزمایش اجباری ویروس از همه مسافران اعزامی از چین و اجرای «توالی‌یابی» روی آزمایشات برای شناسایی سویه‌های جدید می‌پردازد.

«اوراتزیو اسکیلاچی»، وزیر بهداشت ایتالیا گفت: «این تدبیر برای اطمینان یافتن از نظارت و شناسایی سویه‌های احتمالی ویروس با هدف حفاظت از مردم ایتالیا ضروری است.»

مقامات ایتالیا گفته‌اند در صورت شناسایی یک سویه جدید ویروس کرونا، محدودیت‌های سفت‌وسخت‌تری را برای پذیرش مسافران از چین اعمال خواهند کرد. اکثر مسافرانی که تست کرونایشان مثبت بوده علایمی نشان نداده‌اند اما رسانه‌های محلی ایتالیا گزارش دادند، مقامات حوزه سلامت این کشور نگرانی فزاینده‌ای در خصوص ظهور سویه‌های جدید کووید از چین دارند.

بر اساس گزارش‌ها تا کنون چند کشور دیگر شامل ژاپن، هند، کره جنوبی، تایوان و مالزی برنامه آزمایش‌گیری اجباری کرونا برای مسافران اعزامی از چین را به اجرا در آورده‌اند و مقامات آمریکایی نیز پیروی از این سیاست را در نظر دارند. انگلیس، آلمان و فرانسه اعلام کردند که وضعیت را رصد می‌کنند اما هنوز برنامه‌ای برای آزمایش‌گیری اجباری از مسافران اعزامی از چین ندارند.

چین ماه جاری میلادی برخی محدودیت‌های سفت‌وسختی که در راستای سیاست «کووید صفر» اجرا می‌کرد را به دنبال اعتراضات علیه این محدودیت‌ها برچید و پس از آن گرفتار موجی از جهش در ابتلا و مرگ‌ومیر ناشی از کروناویروس شده است؛ موجی‌ که تبعاتی گسترده برای بخش بهداشت و درمان این کشور از جمله پر شدن بیمارستان‌ها و خالی شدن قفسه‌های داروخانه‌ها را در پی داشته است.

چند روز پیش روزنامه «فایننشال تایمز» در گزارشی ادعا کرد،‌ با وجود آنکه در آمار رسمی ارقام ابتلا به کروناویروس در چین پایین است اما یک برآورد داخلی حاکی از آن بوده که احتمالا در ۲۰ روز نخست ماه جاری میلادی حدود ۲۵۰ میلیون نفر در این کشور مبتلا به کووید-۱۹ شده‌اند.

منبع خبر آنلاین
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
تبلیغات متنی