کد خبر : 1754

تست|مغز جوان

امروز بخش تفریح و سرگرمی با یکی از قدیمی ترین و کلاسیک ترین تست های تصویری  یا توهم نوری در کنار شماست. تصویر W. E. Hill را در زیر ببینید و بگویید ابتدا چه چیزی را می بینید؟ چه تعداد چهره در این تصویر پنهان شده است. این تست تصویری آزمون مغز نشان می دهد که مغز شما چند ساله است؟

به گزارش ورنداز :

تست تصویری آزمون مغز

آیا شما آماده هستید تا مغز خود را تست بزنید؟

 

به تصویر زیر نگاهی بیندازید و ابتدا آنچه را که می بینید، مشخص کنید.

پیرزن یا دختر جوان؟ آنچه در این توهم نوری می بینید نشان می دهد که مغز شما چند ساله است؟

دختر جوانی که به سمت شانه راست خود نگاه می کند.

پیرزن که به جلو نگاه می کند.

شما اول چی دیدید؟ دختر جوان یا پیرزن؟ آیا توانستید هر دو شکل را ببینید ؟

آزمون مغز و تصویر W. E. Hill

تست تصویری آزمون مغز

میلیون‌ها نفر در سراسر جهان این توهم نوری محبوب را که برای اولین بار در یک کارت پستال آلمانی در سال 1888 مشاهده شد، تحسین می‌کنند. در سال 1915، ویلیام الی هیل، کاریکاتوریست بریتانیایی، این تصویر را اقتباس کرد و در مجله طنز آمریکایی Puck با عنوان “همسر من و ماد زن من” منتشر کرد. همچنین به عنوان چهره خسته کننده نیز شناخته می شود.

 

به لطف اینترنت، این تصویر قدیمی در فضای مجازی منتشر شده است. اکثر مردم دختر جوان را تجسم کردند اما متوجه خانم مسن یا مادر زن پنهان شده در تصویر نشدند. (به یاد داشته باشید که امکان دیدن دو تصویر در یک زمان وجود ندارد. تنها در یک نگاه می توانید زن جوان یا پیرزن را ببینید.)

 

نکته اینجاست که آیا می توانید دو شکل را تشخیص دهید یا خیر. افرادی که چشم به جزئیات و ذهن تیزبین دارند می توانند هر دو زن را در این تصویر ببینند.

آیا به راهنمایی نیاز دارید؟

خوب، حالا گردنبند خانم جوان را با دقت ببینید، دهان پیرزن است.

هنوز نتوانستید ببینید؟

نگران نباشید، در اینجا یک نکته دیگر برای شما وجود دارد.

چانه زن جوان مانند بینی پیرزن می شود.

تست تصویری آزمون مغز

واقعا مشکل است، اینطور نیست؟ به نکات بیشتری نیاز دارید؟

 

خوب، این آخرین مورد است. سینه زن جوان، چانه زن مسن تر است. تصویر اصلاح شده زیر را ببینید

حالا تصویر دقیق زیر را ببینید.

تست تصویری آزمون مغز

اگر اکنون می‌توانید هر دو زن را ببینید، به خاطر صبور بودن، دقت و توجه بودن به پشت خود دست بزنید. اگر هنوز نتوانستید هر دو شکل را ببینید، ناامید نشوید. سن شما بر نحوه دیدن این توهم نوری تأثیر می گذارد.

شما چند سال دارید؟

مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۸ که در دانشگاه فلیندرز استرالیا انجام شد، ادعا می‌کند که زنی که ابتدا می‌بینید تحت تأثیر سن شما قرار دارد.

کسانی که به گروه سنی ۱۸ تا ۳۰ سال تعلق دارند، به احتمال زیاد ابتدا زن جوان را خواهند دید.

افراد بالای ۳۰ سال – به احتمال زیاد اول زن مسن را تشخیص می دهند. محققان ۳۹۳ آمریکایی (۲۴۲ مرد، ۱۴۱ زن) را بین سنین ۱۸ تا ۶۸ سال برای این آزمایش استخدام کردند. به تمام شرکت کنندگان به مدت نیم ثانیه تصویر نشان داده شد و از آنها خواسته شد که جنسیت و سن فردی را که در تصویر می بینند تخمین بزنند.

 

اکثر شرکت‌کنندگان ابتدا خانم جوان‌تر را در تصویر دیدند و دلیل آن می‌تواند این باشد که بسیاری از شرکت‌کنندگان در سمت جوان‌تر بودند. بعداً محققان ۱۰ درصد جوان ترین و ۱۰ درصد مسن ترین افراد مورد بررسی را از هم جدا کردند. محققان دریافتند که ۱۰ درصد جوان ترین شرکت کنندگان سن زن را ۱۲.۱ سال کمتر از ۱۰ درصد مسن ترین شرکت کنندگان تخمین زدند. اکنون، کسانی که اولین بار در تست توهم نوری بالا، خانم مسن را دیدند، لطفاً بدانند که شما به همان اندازه که احساس می کنید جوان هستید.

طبق این مطالعه، “سوگیری های سنی خود بر تفسیر اولیه یک تصویر در سطح ناخودآگاه تاثیر می گذارد.” این یک گرایش بشری است که چهره‌های مربوط به سنین مشابه با خودمان را به طور کامل‌تر و جامع‌تر از سایر اعصار شناسایی و پردازش کند.

منبع خبرنما
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
تبلیغات متنی