کد خبر : 16936

یارانه نقدی | یارانه جدید | یارانه مجردها

تصمیم جدید دولت برای یارانه نقدی که شامل حال مجردها نیز میشود

به گزارش ورنداز :

تصمیم جدید دولت برای یارانه نقدی که شامل حال مجردها نیز میشود 

افراد مجرد می‌توانند ثبت‌نام خود را انجام دهند، و آنها را به عنوان فرد مجرد ثبت‌نام می‌کنند. ویژگی‌هایی که درمورد آنها بررسی می‌شود صرفا مربوط به خودشان است.دولت در سال جدید با حذف ارز ترجیحی پیشنهاداتی برای یارانه جدید دارد. به تازگی پرداخت یارانه گوشت به عنوان یارانه جدید توسط دولت مردان مطرح شده است.این یارانه جدید بر اساس گمانه زنی ها به 300 هزار تومان می رسد. یارانه جدید به گفته برخی از نمایندگان به صورت کالا پرداخت خواهد شد.در ادامه به آخرین اخبار از یارانه جدید  می پردازیم.سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه‌ها گفت: ممکن است شخصی پدر و مادرش مشمول دریافت یارانه نباشند اما خودش مشمول دریافت یارانه شود.افراد مجرد می‌توانند ثبت‌نام خود را انجام دهند، و آنها را به عنوان فرد مجرد ثبت‌نام می‌کنند. ویژگی‌هایی که درمورد آنها بررسی می‌شود صرفا مربوط به خودشان استنزدیک یک هفته از دهک‌بندی و واریز یارانه جدید دولت رئیسی گذشته و برخی از افراد مشمول این یارانه نشده‌اند. حالا رئیس جمهور دستور داده یارانه برخی از این افراد واریز شود. چه کسانی منتظر یارانه ۳۰۰ هزار تومانی باشند؟

۷۴ میلیون نفر یارانه گرفته‌اند و حدود ۱۰ میلیون مشمول یارانه نقدی جدید نشده‌اند. در میان این افراد برخی از افراد پیش از این یارانه نقدی یا معیشتی را می‌گرفته‌اند اما حالا جزو دهک دهم محسوب شده و یارانه آنها قطع شده است.ابراهیم رئیسی امروز دستور داده کمک معیشتی ماه اول به حساب تمامی افرادی که تا ماه قبل مشمول دریافت یارانه بوده اما در این مرحله کمک معیشتی دریافت نکرده‌اند، واریز شود.

بر این اساس از میان ۱۰ میلیون نفری که یارانه جدید را نگرفته‌اند، تعدادی به زودی کمک معیشتی را دریافت می‌کنند. این افراد چه کسانی هستند؟افرادی که تاپیش از این یارانه نقدی یا معیشتی را می‌گرفتند. شرط دوم واریز یارانه این است که افراد اعتراض خود به واریز نشدن یارانه را در سامانه اعتراضات، ثبت کرده باشند.

رئیس جمهور اعلام کرده که در این مرحله، اصل بر اعتماد به خوداظهاری مردم است؛ لذا مبلغ کمک معیشتی ماه اول، به حساب کلیه افرادی که به واریز نشدن یارانه معترض بوده‌اند، واریز می‌شود.

رئیسی در این جلسه  تصریح کرد: وزارت تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی موظف است حداکثر ظرف یک ماه، این درخواست‌ها را بررسی و نتیجه نهایی را به سرپرستان خانوار اعلام نماید.حجت عبدالملکی با حضور در شبکه افق سیما، درباره طرح عادلانه سازی یارانه‌ جدید توضیح داد و درباره اینکه چه شد دولت تصمیم گرفت در ۹ ماهه اول استقرارش دست به چنین کاری بزند؟ اظهار کرد: مبنای کار دولت، عدالت است و معتقد است هر کاری اقتضای عدالت باشد باید انجام شود.

وی افزود: درباره ارز ۴۲۰۰ تومانی با یک بی‌عدالتی شدید مواجه بودیم و سالانه ۴۰۰ هزار میلیارد تومان از جیب مردم برداشت می‌شد. دولت صادرات انجام می‌دهد؛ صادرات نفت، گاز و غیره که آن را می‌تواند دو جور بفروشد نخست به قیمت ارز مرسوم که سالانه ۵۰۰ هزار میلیارد تومان می‌شود که یا آن را در خزانه بریزد یا یارانه بدهد و نوع دوم آنکه به‌جای ارز آزاد، به بهای ۴۲۰۰ تومان بفروشد که مابه‌التفاوت آن سالانه ۴۰۰ هزار میلیارد تومان می‌شود که تنها بخشی از آن در قالب یارانه روی اقلام و مانند آن به مردم برمی‌گردد.وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه اما واقعیت این است که پنج گروه در این ۴۰۰ هزار میلیارد تومان با مردم سهیم می‌شوند و تنها یک بخش در جیب مردم می‌رود گفت: یک بخش به جیب واردکننده و دلال‌ها می‌رود که در این میان برخی از آنها بی‌انصافی هم می‌کنند. بخشی به جیب قاچاقچی‌ها می‌رود. بخشی سر سفره خارجی‌ها و بخش دیگر به جیب تولیدکننده خارجی می‌رود، در نهایت هم وابستگی به خارج بیشتر می‌شود و در واقع بخش فراوانی از این مبلغ به مردم نمی‌رسد. در این طرح ۱۰۰ درصد این ۴۰۰ هزار میلیارد تومان را به مردم می‌دهیم.وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه گروه دوم کسانی هستند که تا فروردین‌ماه یارانه ۴۵ هزارتومانی را دریافت می‌کردند، اما یارانه به حسابشان واریز نشده و به‌عنوان دهک دهم شناسایی شده‌اند گفت: این افراد می‌توانند اعتراض خود را از سه طریق ثبت کنند؛ نخست سامانه وزارت رفاه به نشانی  hemayat.mcls.gov.ir  است. راه دوم تماس از طریق  ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۶۹  است که یک تلفن گویاست که پس از ارائه اطلاعات دهک شما را اعلام و امکان ثبت درخواست را فراهم می‌کند. چه از طریق سایت و چه تلفن گویا اگر درخواست خود را ثبت کنند در فرایند بررسی قرار می‌گیرند و اگر احیاناً اشتباهی شده باشد یارانه‌شان برقرار می‌شود.

عبدالملکی افزود:  شماره تلفن ۶۳۶۹ نیز مرکز تماس ما برای پاسخگویی به سؤالات است که می‌توانند توضیح شفاهی از اپراتورها دریافت کنند. خاطر هموطنان آسوده باشد؛ اعتراض‌شان تک به تک بررسی خواهد شد و اگر اشتباهی شده باشد این حق برایشان محفوظ است و یارانه‌شان در صورت ذی‌حق بودن حتماً پرداخت می‌شود.

عبدالملکی افزود: این اطلاعات را خودمان تولید نمی‌کنیم، بلکه اطلاعات از بانک‌ها و غیره دریافت می‌شود که با کدملی افراد ثبت شده است.

منبع مه شو
ارسال نظر

نظرات کاربران
 • ناشناس

  این خیلی خبر خوبی هست که خوندم،ان شالله که مجردها هم جدا یارانه بگیرن که مجبور نباشن از خونواده پول بخوان که شرمنده بشن.

 • ناشناس

  .یک ماهه اول ریخن مسدود شده بقیه هنوز واریز نشده سود یا زیان تکلیف معترضان روشن کنید ۷ماهه بلاتکلیف هستند

 • ت ن

  سلام ، دررابطه با یارانه برخی خانوار بازنشسته لشکری در اردیبهشت ماه دربازبینی اقدام و مبلغ یارانه نوبت دوم در حساب تاکنون مسدود هست با توجه به اینکه دروسع سنجی اعضای خانوار مانند فرزند که یارانه بگیر آنان است و تفکیک میسر نشده به حساب آنان محسوب شده درحال حاضر متاهل ودارای شغل می باشد. لطفا موارد مد نظر ورسیدگی شود.

 • ایمان

  سلام ممنون از این خبر من الان تازه فهمیدم من مجرد هستم باید چه کار کنم
  بتونم از این یارانه مجردها استفاده کنم تا الان این یارانه را نگرفتم منظورم
  از روزی که اجرایی شده

 • رضا

  دولت باید خودش بدونه که یارانه افراد مجرد هم باید جداگانه به حساب خودشون پرداخت بشه تا مجبور نشن از خانواده پول یارانه هاشونو بخوان و شرمنده بشن

 • ناشناس

  سلام کجا باید ثبت نام کنیم

 • ناشناس

  خدا عمر با عزت به چنین مسؤلانی که به فکر مردم هستن بدهد بلکه حق الناس نشود ومردم حداقل یک گوشه ای از مشکلاتشون حل بشود و تشکر میکنم که به فکر مردم هستید خدا خیرتون بده اگر همینجور پیش برید واقعا وضع اقتصادی مردم رو به بحبود ی میرود سپاس

 • محمدرضا محمدی

  به مجردها هم یارانه بدهید ولی به من بازنشسته وایثارگر وامثال ما هم لطفا یارانه پرداخت نمایید

 • ایرانی

  سلام،لطفا،شما،که،حساب،ما،را،با،کد،ملی،چک،میکنید،با،همان،کد،ملی،،وامهای،که،از،بانک،،و،،صندوقهای ،دیگر،،،و،،،موسسهای،بانکی،گرفته،ایم،،چک،،کنید،،،ببینم،،چقدر،،قسط،،پرداخت،،،میکنیم،،اگر،،،چیزی،،مانده،،،هست،،،قضاوت،،کنید،،بعد،،،یارانه،،،قعطع،،کنید،،ممنون

 • مهرداد

  بازم وعده الکی

 • ناشناس

  سلام شماروبخدادارین سورسهای عدالت روواریزکنین بخداحیرونیم هیچی نداری من سوگندافضلی پورهستم

 • م،ب

  آخه برچه اساسی دولت داشتن یه ماشین ویژه خونه را ملاک قراردادویارانه رابطه کرد آیا نباید بعدسی سال کارخانه و ماشین داشت؟یارانه حق قانونی هر ایرانی هست چرانبایدهمه یارانه بگیرند توی مملکتی که گنج خدایی بهشت همه بایدازان استفاده کنند

تبلیغات متنی