کد خبر : 16847

برای همه افراد پیش آمده که به دلایل مختلف در زندگی دچار استرس و تشویش شوند که ذهن و فکر انسان را درگیر کند من هم به سبب کسب درآمد مدتی در این حالات بودم و آرامش نداشتم تا این که پس از آشنایی با تجارت در زمینه اویه جات توانستم آرامش واقعی را تجربه کنم.

به گزارش ورنداز :

برای همه افراد پیش آمده که به دلایل مختلف در زندگی دچار استرس و تشویش شوند که ذهن و فکر انسان را درگیر کند من هم به سبب کسب درآمد مدتی در این حالات بودم و آرامش نداشتم تا این که پس از آشنایی با تجارت در زمینه اویه جات توانستم آرامش واقعی را تجربه کنم.

پودر قاووت

پودر قاووت در زمان کار, ورزش, مطالعه بعنوان یک مکمل غذایی کامل و عصرانه ای خوشمزه, خوش طعم و در عین حال مقوی نوش جان کنید و به قول کرمانی ها قوت بگیرید, البته در استان کرمان یک روش بسیار جالب دیگر هم دارند و آن اینست که قاووت را با چای و یا آب جوش و یا شیر مخلوط می کنند و یک معجون بسیار لذیذ و خوشمزه تهیه کرده و میل می کنند.

قاووت ها انواع مختلفی دارند که برخی را خدمتتان معرفی می کنیم: قاووت چهل گیاه یا قوتو چهل گیاه: به عنوان شاه شاهان و بهترین قاووت در نزد مردم استان کرمان شناخته می شود, این نوع قوتو از ترکیب چهل نوع گیاه دارویی, مغز یجات و ادویه های معطر تهیه می شود.

قاووت خشخاش یا قوتو خشخاشی: قوتو خشخاشی از ترکیب تخم خشخاش, هل سبز, کنجد و شکر تهیه می شود و خواص درمانی بیشماری همچون : آرام بخشی قوی, تقویت عضلات و استخوانها, تقویت کننده نیروی جسمی و جنسی, مفید برای سلامتی قلب و مغز و .... را دارا می باشد.

6-1

پودر هل

هل سبز هندی وارداتی اصل و درجه یک خصوصیاتی دارد که از روی ظاهر هل نیز میتوان آن را تشخیص داد. بسته بندی های وکیوم و پلمپ پودر هل سبز وارداتی هندی، خالص ترین نوع پودر هل میباشند که با اطمینان میتوانید خرید عمده پودر هل سبز را انجام دهید.

 برای مثال سالم بودن دانه های هل همچنین درشتی دانه هل سبز گویای مرغوب بودن هل سبز میباشد و براساس درشتی و سالم بودن پوسته ی هل سبز قیمت هل سبز هندی مشخص میشود.

به میزانی که قطر هل و غلاف هل سبز ، درشت تر باشد قیمت هل سبز نیز کاهش میابد. برای ساخت و بسته بندی پودر هل سبز مراحلی گذرانده میشود که قطعا باید در تولیدی و کمپانی مطرحی باشد چرا که امکان اینکه پودر هل سبز خالص بسته بندی نشود ، وجود دارد پس در خرید پودر هل سبز، نمیتوان به صورت ظاهری پودر هل سبز درجه یک را شناسایی کرد و تنها راه این است که به برند وارداتی اعتماد کرد.

6-2

پودر قهوه

پودر قهوه به طور دقیق به چهار دسته تقسیم می شود اکسلسا، لیبریکا، عربیکا و روبوستا که دو دسته اخر بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند قهوه اسپرسو پودری معمولا از نوع روبوستا تولید می شود.

در قهوه ی اصل چربی، قند و اسیدهای ارگانیک نصف نوع عربیکا است اما کافئین روبوستا دو برابر نوع عربیکا است از نظر طعم قهوه روبوستا تلختر و قهوه عربیکا ترش تر است عربیکا در برزیل و روبوستا در ویتنام رشد می کند.

قهوه را می توان به صورت های بسیار گوناگونی استفاده کرد که در هر کشوری نوع خاصی از آن محبوبیت دارد.

مثلا در ترکیه سبک قهوه ترک بسیار پر طرفدار است در آمریکا قهوه آمریکانو و لته طرفداران زیادی دارد و در کشورهای اروپایی نوع اسپرسوی آن بسیار محبوب است.

هر نوع از این قهوه ها درجه آسیاب متفاوتی دارند که مشخصا برای همان نوع استفاده می شود اسپرسو را می توان بیس و پایه اصلی بسیاری از نوشیدنیهای قهوه دانست مانند لته یا لاته، آمریکانو، ماکیاتو، کاپوچینو و غیره

6-3

 

ارسال نظر

تبلیغات متنی