کد خبر : 16810

عبدالرضا اکبری | عبدالرضا اکبری بازیگر | بیوگرافی عبدالرضا اکبری | عبدالرضا اکبری حاشیه

عبدالرضا اکبری متولد 14 فروردین 1332 در شهر بافت کرمان، بازیگر سینما و تلویزیون است. وی تا کنون در سریال ها و فیلم های سینمایی بسیاری بازی کرده است.

به گزارش ورنداز :

بیوگرافی عبدالرضا اکبری:

عبدالرضا اکبری متولد ۱۴ فروردین ۱۳۳۲ در شهر بافت از شهرهای استان کرمان، از هنرپیشگان ایرانی است که در تئاتر، تلویزیون و سینما بازی میکند. وی فعالیت هنری خود را از تئاتر و در سال 1347 شروع کرده است. عبدالرضا اکبری تحصیلات مقدماتی خود را در تهران سپری کرد.

عبدالرضا اکبری,بیوگرافی عبدالرضا اکبری,عکس عبدالرضا اکبری

عبدالرضا اکبری چگونه بازیگر شد؟

از سن ۱۶ سالگی جذب کانون پرورش فکری شد و به اتفاق دوستانش در سال ۱۳۴۷ گروه تئاتر موسوم به گروه تئاتر نجف آباد را تأسیس کردند. اولین مربی آنها داریوش مؤدبیان بود و بعدها بهزاد فراهانی این سمت را به عهده گرفت و گروه تئاتر کوچ را تشکیل دادند.  فعالیت آنها تا سال ۱۳۶۰ ادامه پیدا کرد و با منحل شدن گروه به تلویزیون آمد. 

ورود عبدالرضا اکبری به بازیگری از زبان خودش:

از اول عاشق سینما بودم و هرچه پول پس انداز می کردم در گیشه های سینماخرج می کردم، برای دیدن هنرمندان مورد علاقه مان یک مسیر بسیار طولانی رابا پای پیاده به استدیوها می آمدیم، در آن زمان هنرمندان زیاد در دسترس نبودندو کسی نمی توانست به راحتی آنان را ببیند برخلاف این روزها که هرکسی شماره ی تماس هنرمندان را دارد و با آنها تماس می گیرد؛ از نگاه من جذابیت پیدا و نهان این حرفه هرفردی را جذب می کند و علاوه برآن میل بازیگری نیزباید در آن فرد وجود داشته باشد، یکی از هنرپیشه های بزرگ آن زمان به من گفت"درس بخوان و مثل آدم حسابی ها به سینما بیا" و این حرفی بود که برای همیشه بر مغز من هک شد.

شغل دوم عبدالرضا اکبری:

در دانشگاه در رشته هنر و بازیگری تدریس می‌کند .

عبدالرضا اکبری,بیوگرافی عبدالرضا اکبری,عکس عبدالرضا اکبری

ازدواج و خانواده عبدالرضا اکبری:

عبدالرضا اکبری در چندین سال قبل ازدواج کرده و دارای دو فرزند به نام های پندار وعرفان می باشد. همسرش خانه دار و یکی از پسرانش پندار (پندار اکبری فرزند اول عبدالرضا اکبری است. پندار اکبری (زاده ۱۴ اذر سال ۱۳۶۱) بازیگر و تدوین گر است که دوره بازیگری را در اموزشگاه سپیدار فیلم گذرانده است.) بازیگر است.

عبدالرضا اکبری,بیوگرافی عبدالرضا اکبری,عکس عبدالرضا اکبری

عبدالرضا اکبری و برادرش نوازنده و استاد ویالن هستند و پسرکوچکترش، عرفان هم نوازنده خوب تنبک و تار است.

بیتوته ، ویکی پدیا

 

 

منبع بیتوته
ارسال نظر

تبلیغات متنی