کد خبر : 15659

بستن شال | انواع مدل بستن شال

همواره می‌توانید بستن شال خود را به نحو خاصی انجام دهید تا زیباتر به نظر برسید. اما چگونه؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا به این مسئله بپردازیم.

به گزارش ورنداز :

آموزش بستن انواع شال 

همواره می‌توانید بستن شال خود را به نحو خاصی انجام دهید تا زیباتر به نظر برسید. اما چگونه؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا به این مسئله بپردازیم.

انواع جنس شال را بهتر بشناسید

نخی

یکی از معروف ترین نوع شال، شال نخی است. الیاف نخ از پنبه به دست آمده و به همین دلیل هنگام شست و شو به راحتی از آلودگی ها پاک می شوند. خنک بودن این نوع الیاف بسیار مشهور بوده و به همین دلیل برای تابستان بسیار استفاده می شود. پارچه نخی نسبت به سایر الیاف کمتر لیز می خورد و با اتو با حرارت کم به راحتی اتو می شود.

تصویر

 

حریر

نوع دیگری از الیاف بوده که به لخت و نازک بودن معروف است. قیمت آن کمی بیشتر از نخ بوده و روی سر بیشتر لیز می خورد.

ساتن

این نوع پارچه، کمی براق بوده و برای استفاده در مجالس رسمی بسیار مناسب است.

ابریشمی

الیاف ابریشمی هم به لطیف، سبک و البته مقاوم بودن مشهور هستند. از این نوع شال می توانید در تمامی فصول سال استفاده کنید. احتمال چروک شدن الیاف ابریشمی بسیار کم بوده و قیمت آن هم نسبت به انواع دیگر کمی بالاتر است.

آموزش بستن شال برای مهمانی با حجاب

تصویر

در بسیاری از مواقع افراد به مهمانی دعوت می شوند که دوست دارند در آن باحجاب باشند، اما اصول شیک پوشی را هم رعایت کنند؛ به همین دلیل نیاز به آموزش بستن شال خواهند داشت. برای این منظور می توانید از مدل عربی یا لبنانی استفاده کنید؛ زیرا این دو مدل، مخصوص بانوان محجبه هستند.

آموزش بستن شال برای مهمانی بدون گیره

بسیاری از افراد، از استفاده کردن گیره و سایر موارد بیزار هستند؛ به همین دلیل به دنبال آموزش بستن شال برای مهمانی، بدون استفاده از گیره هستند؛ بدین منظور لازم است تا به یک سری از نکات توجه داشته باشید. در صورتی که قصد دارید از هیچ گونه گیره ای استفاده نکنید، بهتر است از شال هایی استفاده کنید که کمتر سر می خورند. برای مثال شال نخی بهترین انتخاب است.

تصویر

 

آموزش بستن شال برای مهمانی سادهقصد دارید به یک مهمانی ساده بروید، می توانید شال خود را به شکل ساده ببندید؛ بدین ترتیب کافیست مراحل زیر را طی کنید.

 • ابتدا شال را به گونه ای سر کنید که یک سمت آن بلندتر از دیگری باشد.
 • دو طرف شال را به زیرچانه جمع کرده و با یک گیره به یکدیگر متصل کنید.
 • قسمت بلندتر را به سمت شانه مخالف آورده و به پشت شانه بیندازید؛ سپس این انتها را گرفته و سعی کنید به سمت جلو شانه دیگر خود بکشانید.
 • در انتها کافیست دو سمت شال را در قسمت جلوی خود مرتب کنید تا به طور کامل قسمت جلوی بدن شما را بپوشاند.

  تصویر

   

آموزش بستن شال برای مهمانی لاکچری

جهت بستن شال برای مهمانی لاکچری، کافیست از طرح های زیبا استفاده کنید. برای این منظور بهتر است از مدل هایی با ریشه های بلند و یا با تزئینات اضافه روی آن بهره ببرید. استفاده از شال ساتن برای مهمانی های لاکچری، گزینه ی مناسبی خواهد بود.

آموزش بستن شال برای مهمانی

در بسیاری از مهمانی ها افراد نیاز به حجاب دارند؛ اما با بستن شال و روسری به شکلی زیبا نباید نگران چشم نوازبودن استایل خود باشید. یکی از مدل هایی که در دسته آموزش بستن شال قرار می گیرد، مدل بستن شال به شکل آبشاری است.

برای این منظور کافیست به ترتیب زیر عمل کنید.

 • ابتدا سعی کنید وسط شال را پیدا کرده و تا بزنید؛ سپس از قسمت وسط، شال را روی سر خود بندازید.
 • قسمت انتهایی چپ را به راست کشیده و در قسمت وسط در پشت سر خود با سنجاق محکم کنید.
 • سپس همین کار را برای قسمت راست انجام دهید.

توجه داشته باشید که می توانید بعد از بستن شال به شکل آبشاری، زیر شال چیزی سر نکنید؛ اما اگر باحجاب بودن برای شما مهم است می توانید از هد بند یا کلاه حجابی نیز استفاده کنید.

تصویر

 

آموزش بستن شال به شکل حجیم

بسیاری از افراد علاقه دارند تا هنگام بستن شال، حجم بیشتری روی سر خود ایجاد کنند. بدین منظور می توانید به ترتیب مراحل زیر عمل کنید.

فرم صورت را فراموش نکنید!

تفاوتی ندارد که به دنبال آموزش بستن روسری و یا شال برای مهمانی می گردید، در هر صورت لازم است تا به فرم صورت خود توجه ویژه ای داشته باشید؛ برای مثال اگر فرم صورت شما مربعی است، باید سعی کنید به گونه ای روسری خود را سر کنید که گونه های شما خیلی برجسته نشان داده نشود؛ همچنین اگر فرم صورت شما دایره ای شکل است، می توانید از مدل آسیایی برای بستن شال خود استفاده کنید. توجه به همین نکات ریز کمک می کند تا شما استایل شیک تری داشته باشید.

تصویر

 

کلام آخر

زیبا بودن تنها به معنای استفاده از زیورآلات لوکس و خاص نیست؛ بلکه می توان با ساده ترین پوشش ها هم زیبا و خوش استایل بود. شال و روسری از جمله پوشش های ثابت افراد است؛ اما در سال های اخیر شاهد ظهور مدل های مختلفی از بستن شال و روسری برای بانوان بوده ایم. در این مقاله سعی کردیم تا با معرفی و آموزش بستن چند مدل شال، به شما کمک کنیم تا در مجالس و محافلی که شرکت می کنید، بدرخشید.

 • در ابتدای کار اگر موهای شما بلند است، بهتر است آن را به شکل گوجه ای، به طور کامل ببندید.
 • در گام بعدی بهتر است از کلاه حجابی استفاده کنید. زیرا کلاه حجابی به ثابت ماندن موی سر کمک زیادی می کند.
 • برای اینکه سر شما حجیم تر به نظر برسد می توانید از وسایلی مانند اسکرانچی استفاده کنید.
 • سپس قسمت چپ شال را با کمک سنجاق در زیر اسکرانچی فیکس کنید.
 • در گام بعدی، بخش بالایی شال را با کمک سنجاق و به شکل لایه ای در بالای سر فیکس کنید.
 • در گام نهایی کافیست قسمت راست شال را به سمت مخالف، از بالای سر بپیچانید و بعد از یک دور کامل، در سمت راست فیکس کنید.
منبع ساعد نیوز
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
تبلیغات متنی