کد خبر : 14196

فواید آب لیمو

یکی از یهترین عادات برای سلامتی بدن خوردن آب لیمو ناشتا است در ادامه مطلب درباره آن بیشتر میخوانید

به گزارش ورنداز :

آب لیمو 

یکی از یهترین عادات برای سلامتی بدن خوردن آب لیمو ناشتا است در ادامه مطلب درباره آن بیشتر میخوانید 

چرا باید روز خود را با خوردن آب‌لیمو شروع کنید؟
یک عادت ساده می‌تواند نتایج بزرگی به همراه داشته باشد. کوچکترین تغییرات در روال عادی زندگی شما می‌تواند تاثیر بسیار زیادی روی سلامت شما داشته باشد. یکی از این تغییرات آغاز کردن صبح با چکاندن نصف لیمو در یک لیوان آب است.
روکسان بیسوکول متخصص داخلی با بیان هفت دلیل توضیح می‌دهد که چرا باید روزتان را با نوشیدن آب‌لیمو شروع کنید.
1. به هضم غذا کمک می‌کند
اسید به هضم غذا کمک می‌کند و به همین دلیل است که مقدار زیادی اسید در معده ما وجود دارد. اسید موجود در لیمو برای تکمیل سطح اسید معده که با افزایش سن کاهش می‌یابد بسیار مفید است.
2. به آبرسانی بدن کمک می‌کند
بسیاری از افراد به مقدار کافی آب نمی‌نوشند. با نوشیدن روزانه آب‌لیمو به هیدراته شدن بدن خود کمک می‌کنید. شفاف شدن ادرار شما نشان از به اندازه نوشیدن است.
3. به کاهش وزن کمک می‎‌کند
آب‌لیمو کاهش وزن را تسریع می‌کند و سم‌زدایی بدن را به روش طبیعی انجام می‌دهد. نوشیدن آب‌لیمو که کالری بسیار کمی دارد، سوخت‌وساز بدن را افزایش می‌دهد و باعث می‌شود که شما احساس سیری کنید.
4. از اکسایش جلوگیری می‌کند
لیمو نیز مانند همه محصولات، ‌حاوی مواد مغذی گیاهی هستند که از بدن شما در برابر بیماری محافظت می‌کنند. این مواد مغذی گیاهی دارای خواص آنتی‌اکسیدانی قوی هستند که از آسیب سلولی ناشی از اکسایش جلوگیری می‌کنند. (همان مکانیسمی که باعث زنگ زدگی می‌شود.)
5. ویتامین سی بدن را تامین می‌کند
اگر نصف لیمو را در آب بچکانید و بنوشید، شما تنها 6 کالری به رژیم غذایی خود اضافه کرده‌اید و بیش از یک ششم ویتامین سی روزانه خود را دریافت کرده‌اید که این میزان برای محافظت از ما در برابر آسیب سلولی و ترمیم آسیب کافی است.
6. پتاسیم را افزایش می‌دهد
بدن شما بدون پتاسیم نمی‌تواند کار کند. پتاسیم برای ارتباط عصب و عضله، انتقال مواد مغدی و مواد زاید و تنظیم فشار خون ضروری است. میوه‌ها از جمله لیمو و سبزیجات منبع غنی و مهم از پتاسیم هستند.
7. از ایجاد سنگ کلیه جلوگیری می‌کند
آب‌لیمو به جلوگیری از ایجاد سنگ کلیه در افرادی که میزان سیترات ادراری در آن‌ها کم است، بسیار کمک می‌کند. نوشیدن مایعات باعث جلوگیری از کم آب شدن بدن می‌شود. کم آبی دلیل اصلی ایجاد سنگ کلیه است.
(استفاده از مطالب اختصاصی 55آنلاین بدون ذکر منبع ممنوع است.)

منبع ۵۵ آنلاین
ارسال نظر

نظرات کاربران
 • محمد

  از ضرر و زیان ان هم بگوئید که خوردن زیاد ان در مردان میل جنسی را کاهش می دهد و.....

 • ناشناس

  سلام عالی من هر روز با اب ولرم میخورم خیلی خوبه تشکر از لطف شما

 • ناشناس

  بنده خودم این رو تجربه کردم عالیه مخصوصاً اگر آب گرم باشد

 • محسن شفیعی

  اسید داره پدر معده در میاد

 • ناشناس

  سلام، متشکرم ازتوضیحات شما، من چندسال است صبح ناشتا پس از ورزش پیاده روی ونرمش ، یک لیوان آب ولرم ونصف لیموترش ودوقاشق عسل راناشتا میل میکنم بسیار درسلامت انسان واستاندارد کردن بدن موثراست. شماهم انجام بدیدخیلی خوبه.🌷

 • ناشناس

  میل جنسی میخای چکار!؟....
  اگردلت میخواهدقویترین میل جنسی جهان راداشته باشی روزی دوعددپیازبخورخواه خام وخواه بگذارروی برنج دم بکشدوبعدبخور...

 • ناشناس

  من ۱۰ساله صبح ناشتاباکمی عسل مخلوط میکنم عالیه

 • ناشناس

  عالی وآموزنده بودسپاسگزارم لطفاً به جای مطالب بی فایده ازمبارزه با بیماریها و مبارزه با آنهابگویید مثل یبوست که اکثریت مبتلا هستند و آرتروز و کمردرد....موارد طنز بیشتر باشد ممنون

آنچه دیگران میخوانند :
تبلیغات متنی