کد خبر : 13513

زائران اربعین | پیاده روی اربعین | واژگونی خونین خودرو در عراق

دبیر ستاد اربعین و رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی آبادان گفت: هشت مصدوم حادثه واژگونی خودروی ون در مسیر بصره - سماوه در عراق، از طریق مرز شلمچه به کشور منتقل، و در بیمارستان‌های خرمشهر و آبادان بستری شدند.

به گزارش ورنداز :

ماجرای واژگونی خونین خودرو ون در عراق  چیست ؟

به نقل از روابط عمومی اورژانس پیش بیمارستانی آبادان دکتر سید نادر نقیبی روز یکشنبه بیان کرد: پس از تماس شنبه شب با مرکز پست فرماندهی حادثهICP مستقر در مرز شلمچه، در خصوص وقوع حادثه واژگونی یک دستگاه خودروی ون در جاده بصره - سماوه مقدمات تحویل حادثه دیدگان در دستور کار قرار گرفت.​

وی درباره واژگونی خونین خودرو ون در عراق گفت: ۶ دستگاه آمبولانس با هماهنگی پست فرماندهی حادثه ICP ، از نزدیکترین پایگاه‌های سیار اورژانس ۱۱۵ مستقر در شلمچه به نقطه صفر مرزی اعزام و مصدومان از طرف عراقی تحویل گرفته شدند.

دکترنقیبی افزود: پس از رسیدن کدهای اورژانس و تحویل مجروحان، اقدامات تریاژ و امداد بر بالین تمام مصدومان انجام و ضمن دریافت خدمات درمانی در نقطه صفر مرزی، توسط تکنسین‌های آمبولانس‌های اورژانس ۱۱۵ ،برای ادامه درمان به مراکز بیمارستانی منتقل شدند.

وی درباره واژگونی خونین خودرو ون در عراق ادامه داد: مصدومان شامل سه زن و پنج مرد هستند که به مرکز بهداشتی درمانی و فوریت های پزشکی حاج قاسم سلیمانی و بیمارستان های طالقانی آبادان و ولیعصر(عج) خرمشهر اعزام شدند.

پایانه مرزی شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر و ۲۰ کیلومتری بصره عراق قرار دارد.

پایانه‌های شلمچه و چذابه ۲ گذرگاه تردد زائران اربعین حسینی در خوزستان هستند.

واژگونی خونین خودرو در عراق / انتقال مصدومان به خرمشهر و آبادان

 
منبع رکنا
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
تبلیغات متنی