کد خبر : 13351

گنجینه ارزشمند | کشف گنجینه | انگلستان

بازسازی خانه‌ای قدیمی در شمال انگلستان، به کشف یک گنجینه ارزشمند انجامید

به گزارش ورنداز :

 

بزرگ‌ترین گنج کشف شده رونمایی شد | خروج صدها سکه طلا از  کف آشپزخانه‌ یک خانه قدیمی + جزئیات
 

بازسازی خانه‌ای قدیمی در شمال انگلستان، به کشف یک گنجینه ارزشمند انجامید؛ صدها سکه طلا به ارزش تقریبی ۳۰۰ هزار دلار که ماه آینده به حراج گذاشته خواهند شد.

هنگام نوسازی یک خانه قدیمی در یورک‌شایر شمالی، ساکنان آن زیر کف سیمانی آشپزخانه، فنجانی سفالی را پیدا کردند که حاوی بیش گنجینه ارزشمند از 260 سکه طلا، متعلق به سال‌های 1610 تا 1727 میلادی بود. در توصیف ارزشمند بودن این گنجینه همین بس که طبق اعلام خانه حراج Spink & Son، این بزرگ‌ترین گنج کشف شده از سکه‌های طلای انگلیسی قرن هجدهم در بریتانیا است.

 

کشف گنجینه ارزشمند

 

ارزش این گنجینه ارزشمند به قیمت روز، حدود 100 هزار پوند تخمین زده می‌شود؛ ولی انتظار می‌رود در حراج پیش‌رو، قیمت این گنجینه به 250 هزار پوند (290 هزار دلار) هم برسد. به گفته‌ی حراج‌گر Spink & Son، گرگوری ادموند:

 

این یک کشف فوق‌العاده و غیرمنتظره از جایی است که کسی فکرش را نمی‌کرد. تاکنون چیزی شبیه به این در تاریخ باستان شناسی بریتانیا کشف نشده بود.

 

به احتمال قریب به یقین، این سکه‌های باستانی متعلق به جوزف و سارا فرنلی-میسترز بودند که در سال 1694 ازدواج کردند. بر اساس بیانیه Spink & Son، میسترز یک خانواده بازرگان پرنفوذ در قرن‌های شانزدهم تا هجدهم میلادی بود.

آن‌ها در تجارت سنگ آهن، الوار و زغال سنگ فعالیت داشتند و تعدادی از آن‌ها در قرن هجدهم، به کرسی قانون‌گذاری هم رسیدند. اما این خانواده پس از مرگ چند تن از اعضایش، رو به افول گذاشت و احتمالا به همین دلیل بود که این گنجینه به حال خود رها شد.

 

ادموند درباره این گنجینه ارزشمند می‌گوید: مشخص است که جوزف و سارا به بانک تازه تاسیس انگلستان اعتماد نداشتند؛ زیرا تصمیم گرفتند مقدار زیادی از سکه‌های دوران جنگ داخلی انگلیس و پیش از آن را نزد خود نگه دارند. اما اینکه چرا هرگز به سراغ این گنجینه پنهان شده در کف خانه نرفتند، یک علامت سوال بزرگ دارد!

منبع 55آنلاین
ارسال نظر

نظرات کاربران
  • علی

    اینهاهم میخوادبرتوجیب آخوندابیایدبدیدبه مردم انقدربفکرخودتون وفامیلاتون نباشیدمسعولین گدا

آنچه دیگران میخوانند :
تبلیغات متنی