کد خبر : 13298

زنان مستقل | زنان قوی

زن قوی و مستقل از ارزش والایی برخوردار است و این ارزش ها را کسب کرده نه اینکه به او اعطا شده باشد.

به گزارش ورنداز :

زن قوی و مستقل از ارزش والایی برخوردار است و این ارزش ها را کسب کرده نه اینکه به او اعطا شده باشد. سوالات زیادی وجود دارد که دختر قوی و مستقل کیست یا ویژگی زنان قوی و مستقل چیست؟آشنایی با تعریف زن مستقل باعث می شود خانم ها با توانایی های خود آشنا شده و در عین حال از باورهای اشتباهی که در مورد زنان قوی و مستقل وجود دارد دوری کنند.یک دختر قوی و مستقل می تواند هنگام ورود به یک محفل بجای جلب توجه دیگران به خود، کنترل آن را بدست بگیرید!

او می داند چه می خواهد و توانایی رسیدن به آن را دارد. زن مستقل افکار و باورهایی دارد که از ابراز آنها ترسی ندارد، بارها این مطلب را بخوانید و با دیگران به اشتراک بزارید تا تعریف مردم از معنی دختر مستقل اصلاح شود!

زن مستقل و قوی چه تفاوتی با دیگران دارد؟

زن مستقل

 
 

زنان قوی و مستقل خصوصیاتی دارند که آنها را از دیگر هم نوع های خود جدا می کند. البته این مورد درباره مردها هم صدق می کند.

در واقع دختر مستقل و قوی فردی نیست که از مردها متنفر باشد و آنها را قبول نداشته باشد! بلکه خود را به خوبی می شناسد. حتی دختر مستقل یک دختر تنها نیست، بلکه مرزهای دقیقی در زندگی دارد

دختر مستقل زنی است که به توانایی های خود ایمان دارد و به خوبی آنها را می شناسد. او همیشه در حال بهبود خصوصیات خوب خود است و بیشترین سرمایه گذاری را روی خود دارد.

دختر مستقل و قوی می داند برای امرار معاش و گذراندن زندگی آنقدر توانایی دارد که روی پای خود بایستد، اما این مورد هم باز به این معنی نیست که زنان مستقل باید تنها زندگی کنند یا نباید از همسر خود پول بگیرند، یا نباید در خانه پدر و مادر باشند. بلکه آنها می توانند به عنوان یک انسان مدرن از پس روابط اجتماعی و مراوداتی که در اجتماع نیاز است بر بیایند اما حد و مرز هر کسی را مشخص کنند.

ویژگی های زن مستقل چیست؟

همانطور که در بالا درباره تعریف دختر مستقل و قوی گفتیم، او شاهزاده ای نیست که در قلعه ای انتظار ناجی خود را بکشد! او این قلعه را مدت ها پیش ترک گفته و خود را نجات داده است.

زن مستقل برنامه و هدفی دارد که نه از آن باز می گردد و نه غافل می شود.

او قدرتمند است چرا که کارهای خود را بشکلی متفاوت انجام می دهد. او همواره از فکر خود بهره جسته و می درخشد. هیچ چیز برای یک دختر مستقل بهتر از حس مستقل بودن شیرین نیست. این را آنهایی که ویژگی زنان مستقل را دارند می دانند.

خب حالا که با تعریف آشنا شدید بریم سراغ مهم ترین ویژگی زنان مستقل و قوی که حتما باید بدانید.

۱- یک زن مستقل قدرت تصمیم گیری دارد

زن مستقل از تصمیم گیری هراسی ندارد.

او از اینکه ممکن است با تصمیم خود کسی را برنجاند نگران نیست، هنگامی که به مشکلی بر میخورد تصمیم می گیرد برای رفع آن چه باید بکند

دختر مستقل ممکن است از افراد موجه مشورت بگیرد اما منتظر نمی ماند تا کسی برای او تصمیم بگیرد. او می داند چه باید بکند و انجامش می دهد. یک دختر قوی و مستقل راه های مبارزه با افکار منفی را خوب می داند، چون از نظر فکری توانایی این کار به دارد.

۲- دختر مستقل و قوی می تواند کارهای خود را به تنهایی انجام دهد

بدون شک این از ویژگی زنان مستقل است. زن قوی و مستقل از انجام کارها به تنهایی هراسی ندارد و حتی در آن تجربه نداشته باشد باز هم شانسش را امتحان می کند.

اگر قصد تماشای فیلمی را دارد ولی کسی در دسترس نیست تا همراه او به تماشای آن بپردازند، به تنهایی آن فیلم را تماشا می کند، نه اینکه منتظر کسی باشد که دست او را حین تماشای فیلم بگیرد.اشتباه نکنید، منظورمان این نیست که بی روح و تنها بودن ویژگی زنان مستقل است. بلکه آنها برای شاد بودن، تفریح کردن و لذت بردن و تمام لحظات زندگی نیاز به حضور دائمی فرد یا افرادی ندارند.

۳- دختر قوی و مستقل آزادی مالی دارد

شاید این مورد نیاز به توضیح بیشتری داشته باشد. مستقل بودن زن زمانی تکمیل بشود که بتواند از نظر مالی به استقلال برسد، یعنی منبع درآمد داشته و از نظر مالی به همسر، پدر یا حتی خانواده وابستگی نداشته باشد.

البته این مورد را می توان آخرین حلقه از زنجیر مستقل بودن زن دانست اما بدون شک استقلال زنان بدون استقلال مالی ممکن نیست.

اگر دختری ادعا می کند زن مستقل است اما هنوز از نظر مالی وابسته به مرد یا حتی زن دیگری است، سخت در اشتباه می باشد. معنی زن مستقل با استقلال مالی تکمیل می شود.

در روابط زناشویی و زندگی مشترک، شاید در مواقعی خاص زن نیاز به حمایت های مالی داشته باشد اما این متفاوت با حالتی است که زن ادعای مستقل بودن دارد اما با وجود درآمد مالی، چشم به سرمایه و پول همسر یا حتی خانواده پدری خود دارد!

۴- یک زن مستقل و با اعتماد به نفس کارهای خود را به سرانجام می رساند

زن مستقل هنگامیکه که تصمیم به انجام کاری می گیرد آنرا به انجام می رساند. او منتظر اجازه یا انجام آن توسط کسی نمی ماند. وی می بیند که این کار نیاز به انجام گرفتن دارد و انجامش می دهد. این دیگر ویژگی زنان مستقل و قوی است که البته خیلی از آقایان دوستش ندارند!  

۵- زنان مستقل گله و شکایت بی مورد نمی کنند

یک زن قوی وقت خود را برای گله کردن از صورت نگرفتن کاری تلف نمی کند، بلکه خود آنرا به انجام می رساند یا حداقل برای آن تلاش می کند. دختر قوی و مستقل می داند که گله و شکایت حاصلی ندارد و کار نیز به خودی خود انجام نمی شود، بنابراین آنرا انجام داده و به سراغ کار بعدی خود می رود.

زن و مرد نداره، کلا افرادی که زیاد گله و شکایت می کنند راه به جایی نخواهند برد! پس برای اینکه یک دختر قوی و مستقل باشید گلایه و به قول معروف لوس بازی را کنار بزارید.

۶- شفاف و بی تعارف حرفش را می زند، اما بی احترامی نمی کند

زن مستقل و قوی اگر مشکلی در کار و روابط بوجود بیاید شما را مطلع می سازد.

اگر رفتار نادرستی از شما سر زده به صراحت به شما تذکر می دهد، البته قصد جنگیدن ندارد بلکه می خواهد از اشتباهات پیشگیری کند

یک زن مستقل از تذکر دادن به فرد خاطی هم نمی ترسد. او فرصت طفره رفتن یا ناامید کردن سریع شما را ندارد زیرا دارای مشغله و افکار مخصوص به خود است.

۷- زنان مستقل اعتماد به نفس واقعی دارند

 دختر مستقل و قوی نقاط قوت و ضعف خود را می شناسد و همین نشانه اعتماد به نفس اوست.

یک زن مستقل همیشه به خودش باور دارد و راجع به خود منفی بافی نمی کند.

میداند که ذهنش درگیر بسیاری از  مسائل و مشکلات است ولی با این حال آرامش و کنترل خود را حفظ می کند.

۸- اتکا به نفس از خصوصیات یک زن قوی است

یک زن مستقل منتظر نمی ماند تا دیگران کارهارا برایش انجام دهند.ویژگی زن مستقل اینه که ممکن است نداند چگونه این کار آن کار را انجام دهد، اما اگر بداند که توان انجام آنرا دارد راهی برای انجامش می یابد

او از دیگران انتظار ندارد که مشکلاتش را حل کنند و تلاش برای حلشان را به انتظار دیگران ماندن ترجیح می دهد.

۹- یک دختر قوی و مستقل به خود انگیزه می دهد

همه گاهی نیازمند انرژی و انگیزه از طرف دیگران هستیم، با این حال در بیشتر مواقع زن مستقل نیازمند آن نیست که کسی او را به انجام کاری تشویق کند بلکه خودش در انجام کارها مشوق خود است. او خود را برای شروع کارها تشوبق می کند و انرژی بخش و ترغیب کننده خویش است. وی با این روحیه خود دیگران را به پیروی از خود نیز تشویق می کند.

۱۰- به تایید مداوم احتیاجی ندارد

باز هم تاکید می کنیم، طن مستقل بودن به معنی بی احساس بودن نیست. بلکه یک دختر مستقل و قوی گدایی محبت نمی کند.

یک زن مستقل به مورد پسند قرار گرفتن های مکرر در شبکه های اجتماعی نیاز ندارد. او مشغول انجام کارهای خود است و برای خود بیشتر از آن احترام قائل است که نیاز داشته باشد دیگران غرور متزلزل او را حفظ کنند

همیشه یک خانم زن مستقل برای بالا بردن عزت نفس خود سعی در جلب توجه کسی ندارد. خانم با استقلال بیش از این مسائل، مشغول انجام کارهای خود است و اهدافی که در سر دارد را پیگیری می کند.

۱۱- یک خانم مستقل و  قوی همیشه هدفمند است

زندگی بدون هدف معنا ندارد، اینکه دختری نداند چه می خواهد یا در انتظار چه چیزی است اصلا جالب نیست، یک زن قوی و مستقل می داند چه می خواهد بکند و برای انجام آن برنامه ای دارد. فقط لازم می داند که موانع را از سر راه خود بردارد تا به هدفش برسد.

۱۲- یک زن مستقل مدیر اتفاقات مربوط به خود است

او خود را زمامدار اتفاقات مربوط به خود می داند و صبر نمی کند تا اتفاقات برای وی بیافتند.

یک زن قوی ترجیح می دهد دلیل اتفاقات باشد تا دریافت کننده آنها، او اگر یک رهبر متولد نشده است اما می تواند ویژگی های رهبری را به خوبی بیاموزد.

همانطور که گفتیم زنان مستقل هر روز در مسیر بهتر شدن قرار دارند، تفاوتی نمی کند از کجا شروع می کنند، در نهایت خصوصیات زن مستقل را کسب می کنند. آنها روی خصوصیات برترشان سرمایه گذاری می کنند چون خواهان بهترین نسخه خود هستند!

۱۳- ریسک پذیری از خصوصیات زن مستقل است

زن مستقل از ریسک های حساب شده هراسی ندارد، البته بی گدار هم به آب نمی زند!

او بی فکر نیست و بی تامل وارد موقعیت های خطرناک نمی شود ولی با در نظر گرفتن سود و ضرر، تصمیم خود را اتخاذ کرده و به سوی آن می رود.

۱۴- زن مستقل و قوی اصلا نقش قربانی را بازی نمی کند

زن قوی و مستقل زنی است که معتقد است اتفاقات پیش می آیند و او هدف هجمه آنها نیست. این زن نمی گذارد مصیبت ها و مشکلات هویت او را تعریف کنند. می داند با تمرکز حواس می تواند کنترل ذهنش را در دست بگیرد و از آسیب های احتمالی به دور باشد.

قربانی بودن یک زن یعنی شرایط فعلی زندگی را حاصل اتفاقاتی می داند که تحت کنترل او نیست، یا زورگویی های دیگران و جامعه را دلیل وضعیت ناخواسته خود می داند، این ایده ها با مستقل بودن زن ها همخوانی ندارد.

۱۵- یک دختر مستقل همیشه روی خود سرمایه گزاری می کند

خصوصیات به ظاهر ساده و کوچک زنان مستقل را از دیگران متمایز می کند. او از اینکه وقت، پول و انرژی صرف بهتر ساختن خود کند نمی هراسد.

این زن می داند که بمنظور کمک به دیگران ابتدا باید یاری رسان خود باشد.او خود را ابزاری ارزشمند برای خدمت رسانی می بیند که همواره قدردان آن است، البته خود را فراموش نمی کند و کیفیت زندگیش را فدای کمک به دیگران نخواهد کرد

منبع اقتصاد آنلاین
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
تبلیغات متنی