کد خبر : 13281

سیب زمینی | بهترین غذاها با سیب زمینی | سالاد سیب زمینی | سیب زمینی سرخ کرده

برای وعده های ناهار، غذاهایی اختصاصی با سیب زمینی می ‌توانید آماده کنید که زمان تهیه آن بسیار کوتاه و طعم آن بسیار بی نظیر است. در این مقاله سه مورد از این غذا ها را معرفی خواهیم کرد.

به گزارش ورنداز :

gdhbsybzmyny

برای وعده های ناهار، غذا هایی اختصاصی با سیب زمینی می ‌توانید آماده کنید که زمان تهیه آن بسیار کوتاه و طعم آن بسیار بی نظیر است. در این مقاله سه مورد از این غذا ها را معرفی خواهیم کرد.

طرز تهیه پوره سیب زمینی

جهت تهیه پوره سیب زمینی مواد اولیه زیر لازم است:

۱۰۰ گرم کره

نصف لیوان شیر

سه عدد سیب زمین

یک قاشق غذاخوری جعفری

به مقدار لازم فلفل و نمک

3-غذای-خوشمزه-ساده-که-سیب-زمینی-درست-میشه--74050

کره را در دمای محیط آب کنید سپس سیب زمینی ها را در قابلمه بیندازید و آب پز نمایید. بعد از اینکه سیب زمینی ها و خوبی پخته شد، آن ها را له کنید و کره را به آن بیفزایید. شیر و نمک و فلفل را نیز درون ظرف خود بریزید و مواد را مخلوط کنید و جعفری را نیز در مرحله آخر به ظرف خود بیفزایید. این غذای خوشمزه و مقوی بانان نوش جان نمایید.

طرز تهیه کوکو سیب زمینی

3 غذای خوشمزه و ساده که با سیب زمینی درست میشه + طرز تهیه2

کوکو سیب زمینی دیگر غذای مناسب برای ناهار است که مواد اولیه زیر جهت تهیه آن مورد نیاز خواهد بود.

چهار عدد سیب زمینی

دو عدد تخم مرغ

زردچوبه و فلفل به مقدار لازم

۱ قاشق سوپخوری آرد

3 غذای خوشمزه و ساده که با سیب زمینی درست میشه + طرز تهیه13

ابتدا سیب زمینی ها را درون قابلمه بیاندازید تا آب پز شود، سپس با آب سرد آن ها را بشویید و پوست آن ها را جدا کنید. سیب زمینی ها را له کنید سپس به آن زردچوبه و فلفل را بیفزایید. بعد از اینکه کمی مواد را هم زدید آرد را نیز درون ظرف بریزید.

در مرحله آخر تخم مرغ را به ظرف خود اضافه کنید و مواد را هم بزنید تا ترکیب یکدستی ایجاد شود. ظرف را درون یخچال بگذارید تا ۳۰ دقیقه مایع کوکوی شما استراحت کند. درون ماهیتابه روغن بریزید و اجازه دهید به خوبی داغ شود. سپس کوکو ها را به صورت پشت و رو سرخ نمایید تا ناهار شما آماده گردد.

طرز تهیه سیب زمینی سرخ کرده

3 غذای خوشمزه و ساده که با سیب زمینی درست میشه + طرز تهیه4

جهت تهیه سیب زمینی سرخ کرده به روش بازاری مواد زیر را باید تهیه کنید:

دو عدد سیب زمینی

آویشن و روغن مایع

فلفل سیاه و نمک

در مرحله اول سیب زمینی ها را به خوبی پوست بگیرید و آبکشی کنید. سپس به صورت ورقه های نیم سانتی در بیاورید. اگر اندازه برش های مساوی باشد، سرخ شدن سیب زمینی ها و غذای نهایی بهتر خواهد بود.

درون یک قابلمه ۴ لیوان آب بریزید و اجازه دهید جوش بیاید. سیب زمینی ها را داخل آب بریزید و اجازه دهید نیم پز شود، سپس آن ها را آبکش کنید. سیب زمینی ها را میان دستمال بریزید تا خشک شود و برای دو ساعت در فریزر بگذارید.

درون یک ماهیتابه گود، روغن بریزید به میزانی که سیب زمینی ها درون آن شناور شود، سپس اجازه دهید روغن داغ گردد.سیب زمینی ها را از فریزر خارج کنید و بعد از اینکه کمی از هم جدا شدند، آن ها را درون روغن بریزید.

بعد از سرخ شدن سیب زمینی ها ،آن ها را درون یک دستمال بگذارید تا روغنشان گرفته شود و به همراه نمک و فلفل آویشن و سس نوش جان کنید.

منبع پاتوق آنلاین
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
تبلیغات متنی