کد خبر : 12993

بدترین شخصیت ها | زندگی خوب | آرامش در زندگی

ممکن است افرادی در زندگی شما باشند که به شما کمک کنند، برای رشد شما مفید باشند و نیت خوبی داشته باشند.

به گزارش ورنداز :

بدترین شخصیت ها را بشناسید.

ممکن است افرادی در زندگی شما باشند که به شما کمک کنند، برای رشد شما مفید باشند و نیت خوبی داشته باشند. اما از آن طرف عده‌ای هم هستند که می‌توانند زندگی شما را خراب کنند و احتمالاً شما را به ورطه‌ای بیندازند که داخل باتلاقی سخت بیفتید. در اینجا 5 نوع از افرادی که ممکن است زندگی شما را خراب کنند و شما باید به خاطر سلامت روان خود با آنها قطع رابطه کنید آورده شده است.

1-خودشیفته‌ها در بین بدترین شخصیت ها

افرادی که به خود به طور وسواسی فکر می‌کنند و گمان می‌کنند که جهان حول محور آنها می‌چرخد، به عنوان افراد خودشیفته شناخته می‌شوند. آنها همیشه خواستار توجه و تحسین هستند. آنها عقده برتری دارند و چنین افرادی با همدلی دیگران شکوفا می‌شوند. چنین افرادی همیشه به دنبال گرفتن هستند و به ندرت چیزی به کسی می‌دهند. دنیای آنها فقط درباره خود و خواسته‌هایشان است. اگر چنین شخصی را در زندگی خود دارید، به یاد داشته باشید که آنها می‌توانند از شما سوءاستفاده کنند. این افراد می‌توانند باعث شوند که شما نسبت به خودتان احساس بسیار منفی داشته باشید و این قدرت را دارند که زندگی شما را خراب کنند مگر اینکه بدانید چگونه چنین موجوداتی را کنترل کنید.

2- هیستریونیک در بین بدترین شخصیت ها

کسانی که در زندگی خود عاشق نمایش هستند و به دنبال جلب توجه هستند، افراد هیستریونیک شناخته می‌شوند و بهتر است از آنها دوری کنید. آنها می‌توانند با داستان‌های مداومی که به وجود می‌آورند در زندگی شما غوغایی ایجاد کنند. اگر هیچ اتفاقی نیفتد، یک درام خلق می‌کنند و اگر فروریزند و شکست بخورند در مورد دیگران بدگویی می‌کنند. 

3- جامعه ستیز در بین بدترین شخصیت ها

این افراد ضداجتماعی هستند و تمایل زیادی به تسلط بر دیگران دارند. شما اغلب با چنین افرادی عزت نفس خود را از دست می‌دهید و اعتماد به نفس شما تضعیف می‌شود. آنها عادت دارند که مردم را در ملاء عام تحقیر کنند. جامعه‌ستیزان افرادی هستند که تقصیر را به گردن دیگران می‌اندازند. همچنین می‌توانند به دلیل تمایلات دروغگویی پاتولوژیک خود به دزدی و قتل روی آورند. وقتی متوجه می‌شوند که از این کارها لذت می‌برند از نقاط ضعف شما علیه‌تان استفاده می‌کنند. بنابراین بهتر است از چنین افرادی دوری کنید.

4- پارانوئیدها در بین بدترین شخصیت ها

این افراد می‌توانند آسیب روانی به شما وارد کنند زیرا رفتار پرخاشگرانه‌ای دارند و تقریباً در مورد همه چیز در زندگی خود بسیار ناامن رفتار می‌کنند. توهین‌های گذشته و کینه‌های قدیمی هرگز آنها را رها نمی‌کنند. کسانی که پارانویا دارند فکر می‌کنند که تمام دنیا به دنبال آنها هستند و می‌خواهند به آنان آسیب بزنند. 

 

5- سایکوتیک‌ها در بین بدترین شخصیت ها

اگر در کنار فردی هستید که ترس زیادی از رها شدن، مسائل رایج عشقی و حتی مسائل عاطفی دارد، شک نکنید که او نوروتیک مرزی و اختلالات روان پریشی دارد. نوسانات خلقی آنها طبیعی نیست و طغیان‌هایشان می‌تواند از نظر ذهنی برای افرادی که  اطراف آنها زندگی می‌کنند بسیار آزاردهنده باشد.

 

بهتر است این 5 نوع شخصیت را بشناسید و در رفت و آمدها و روابط عاطفی‌تان با آنها تجدید نظر کنید.

(استفاده از مطالب اختصاصی 55آنلاین بدون ذکر منبع ممنوع است.)

منبع 55آنلاین
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
تبلیغات متنی