کد خبر : 12973

قیمت تخم مرغ | افزایش قیمت تخم مرغ

افزایش قیمت تخم مرغ را حتما خواهیم داشت

به گزارش ورنداز :

افزایش قیمت تخم مرغ را حتما خواهیم داشت .

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران اظهار داشت: قطعا برای تخم‌مرغ افزایش قیمت را خواهیم داشت و بنابر وعده دولت ۳۱ شهریور قیمت‌ها تعدیل می‌شود. هم چنین با سرد شدن هوا و بازگشایی مدارس، مطابق روال سال‌های گذشته، افزایش قیمت تخم مرغ را شاهد خواهیم بود.مرغ داران ما در حال حاضرضرر می دهند و مدت‌هاست که حداقل ۱۳-۱۵ هزار تومان به ازای هر یک کیلوگرم، از جیب خود هزینه می‌کنند که این رقم کمی نیست؛وی در ادامه گفت : اما آقایان همواره می‌گویند تا آخر شهریور تحمل کنید تا در قیمت‌ها اصلاحاتی صورت گیرد.

ناصر نبی پور رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران

نبی پور در ارتباط با افزایش قیمت نهاده‌ها اظهار داشت: زمانی که قیمت نهاده‌ها ۶ برابر می‌شود، طبیعی است که افزایش قیمت تخم مرغ  را نیز به همراه داشته باشد؛ تا قبل از این اتفاق، تخم مرغ  با ارز ۴۲۰۰ تومانی به رقمی نزدیک ۱۸ هزار و ۳۰۰ تومان بود که در حال حاضر با ارزی که به ۶ برابر افزایش یافته، به قیمت ۳۴ هزار تومان رسیده که حتی دوبرابر قیمت سابق نیز نیست؛ در صورتی که نهاده‌ها حدود ۷۰-۷۵ درصد قیمت تمام شده را تشکیل می‌دهد.

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران در پاسخ به پرسشی در ارتباط با تقاضای مردم برای تخم مرغ  ، بیان داشت: تقاضا همچنان مطلوب است، زیرا ارزان‌ترین کالا در کشور، تخم مرغ است و ارزان‌تر از این کالا ماده پروتئینی وجود ندارد. مردم در صورت عدم تمایل نیز بالاجبار برای تامین پروتئین خود و فرزندانشان، رو به خرید تخم مرغ می‌آورند.

منبع رکنا
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
تبلیغات متنی