کد خبر : 12886

تیرگی دست | رفع سیاهی دست بر اثر گردو | سلامت پوست

بااین‌حال هر چقدر هم که از عواقب این مسئله آگاه باشید، نمی‌توانید جلوی خودتان را بگیرید و فقط به‌خاطر سیاه‌شدن دستانتان، خودتان را از این لذت زایدالوصف محروم کنید.

به گزارش ورنداز :

رفع تیرگی دست بر اثر گردو

index

پدرتان بالای درخت رفته است تا گردوها را پایین بیندازد؛ برادرتان پایین درخت ایستاده است و گردوها را جمع می‌کند؛ خواهرتان دارد از خوردن گردوهای تازه لذت می‌برد؛ مادرتان هم سفره نان و پنیر را پهن می‌کند تا در یک غروب دل‌انگیز، یک عصرانه خوشمزه با گردوی تازه بخورید. شما ممکن است فقط به دلیل عذاب پاک کردن لکه گردو در یک گوشه بایستید و خودتان را از این بزم شگفت‌انگیز محروم کنید!

لطفا شما هم وارد جمع شوید و بدون فکرکردن به عواقب پاک کردن لکه گردو از این دورهمی لذت ببرید؛ چراکه ما می‌خواهیم در این مقاله  چند راهکار ساده نشانتان دهیم که می‌تواند در پاک کردن رنگ پوست گردو از دست‌ها به شما کمک کند.

پوست کندن گردو تازه بدون سیاه شدن دست

شاید یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای جلوگیری از سیاه شدن دست با پوست گردو این باشد که گردوی بدون پوست تهیه کنید! اما این اصلا روشی نیست که به دنبال آن باشید. شما می‌خواهید از طعم بی‌نظیر گردوی تازه لذت ببرید و از طرفی هم با عذاب پاک کردن لکه گردو مواجه نشوید.
index

یکی از راه‌های پوست کندن گردو تازه بدون سیاه شدن دست، پوشیدن یک دستکش است. همچنین شما می‌توانید از چکش برای پوست کندن گردو سبز استفاده کنید. این کار می‌تواند تا حدودی به شما کمک کند.

برای پاک کردن لکه پوست گردو از وسایلی که در خانه دارید استفاده کنید

یک راه تضمینی برای پاک کردن رنگ پوست گردو از روی دست، داشتن کمی صبر و تحمل است. بعد از گذشت مدتی شما شاهد خواهید بود که رنگ گردو به‌مرور از روی پوست محو می‌شود؛ اما اگر عجله دارید و می‌خواهید خیلی سریع آثار جرم را از روی دستانتان پاک کنید، کارهای زیر می‌توانند در پاک کردن لکه گردو به شما کمک کنند و آن‌ها را کمرنگ‌تر جلوه دهند.

پاک کردن لکه گردو با جوش شیرین و آب

برای پاک کردن لکه پوست گردو از دست، کمی جوش شیرین را با آب مخلوط کنید تا یک خمیر غلیظ ایجاد شود. یک مسواک تمیز را به این خمیر آغشته کنید و سپس آن را با حرکات دایره‌ای روی پوست خود بمالید.

پاک کردن لکه گردو با جوش شیرین و مایع ظرفشویی

شما می‌توانید برای پاک کردن لکه گردو با جوش شیرین، به‌جای آب، مایع ظرفشویی بریزید. یک قاشق غذاخوری جوش شیرین را با یک‌چهارم فنجان مایع ظرفشویی ملایم، مخلوط و از این ترکیب برای پاک کردن لک گردو استفاده کنید.

پاک کردن لکه گردو با لیمو

قبل از آن که بخواهید از لیمو به‌عنوان یک  راه حل برای پاک کردن لکه گردو بهره ببرید، باید بدانید که برخورد لیمو روی بریدگی‌های پوست یا ناخن‌های جویده‌شده، باعث می‌شود احساس سوزش داشته باشید. همچنین اگر پوست دست‌هایتان خشک است، از این روش چشم‌پوشی کنید. ما چندین راه دیگر هم در چنته داریم تا به شما در پاک کردن لک گردو کمک کنیم.

برای استفاده از این روش، ابتدا دست‌های خود را با آب و صابون بشویید تا باقی‌مانده پوست گردو از روی دست‌های شما از بین برود؛ سپس آب یک لیمو را در یک کاسه بریزید و دست‌های خود را با آن بمالید.

پاک کردن لکه گردو با لیمو و نمک

لیمو و نمک

آب دو عدد لیمو را بگیرید. یک قاشق غذاخوری نمک را در کف دستانتان قرار دهید؛ سپس آبلیمو را روی آن‌ها بریزید. دستان خود را به هم بمالید تا با استفاده از این اسکراب به پاک کردن لکه پوست گردو از دست خود کمک کنید.

پاک کردن لکه گردو با خمیر دندان

اگر از لیمو برای پاک کردن لکه گردو استفاده کردید و به نتیجه دلخواه نرسیدید، می‌توانید از خمیر دندان استفاده کنید. خمیر دندانی که حاوی جوش شیرین باشد، احتمالا نتیجه بهتری می‌تواند داشته باشد.

اگر می‌خواهید از این روش برای پاک کردن لکه پوست گردو استفاده کنید، باید مقداری خمیر دندان را روی دست‌های خود بریزید و سپس با استفاده از یک مسواک، خمیر را با حرکات دایره‌ای روی دست پخش کنید.

پاک کردن لکه گردو با روغن

شما می‌توانید از هر روغنی برای پاک کردن لکه گردو استفاده کنید. مقدار مناسبی از روغن را در دست‌های خود بریزید و آن‌ها را به هم بمالید. این کار را سه بار انجام دهید تا نتایج بهتری حاصل شود. اگر پوست حساسی ندارید می‌توانید ابتدا از لیمو استفاده کنید. در غیر این صورت، برای پاک کردن لکه گردو به دفعات بیشتری از روغن پخت‌وپز احتیاج خواهید داشت.

پاک کردن لکه گردو با سرکه

برای پاک کردن لکه گردو با این روش باید ابتدا یک کاسه را با سرکه سفید پر کنید و دستان خود را به مدت سی دقیقه در آن نگه دارید. بعد از آن حتما دست‌های خود را به طور کامل بشویید. ممکن است این روش کمی کسل‌آور به نظر برسد؛ بنابراین اگر طرفدار جنب‌وجوش بیشتری هستید، از روش دیگری برای پاک کردن لکه پوست گردو استفاده کنید. به این صورت که سرکه سفید را روی پنبه بریزید و دست‌های خود را به آن بمالید.

بعد از پاک کردن لکه گردو باید چه کار کنید؟

گمان نکنید که با یک بار انجام‌دادن کارهای بالا لکه گردو در سه سوت پاک می‌شود. لکه گردو مقاوم‌تر از این حرف‌هاست و پاک کردن لکه پوست گردو به این راحتی نیست. اما شما هم کوتاه نیایید و هر کدام از روش‌ها را تا سه بار انجام دهید. بالاخره یا شما پیروز می‌شوید یا لکه گردو.

بعد از استفاده از هر یک از روش‌های پاک کردن رنگ پوست گردو از دست، باید دست‌های خود را به‌خوبی بشویید و به مقدار زیاد از مرطوب‌کننده استفاده کنید؛ چراکه روش‌های پاک کردن لکه گردو می‌توانند باعث آسیب سطحی به پوست شما ‌شوند.

 قمار کنید و به فکر پاک کردن لکه پوست گردو از دست نباشید

نکته مهمی که در پاک کردن لکه گردو باید در نظر داشته باشید، این است که نباید شستن آن را به تعویق بیندازید. بنابراین قبل از آن که لکه گردو به ثبات برسد، آن را بشویید تا دچار دردسرهای پاک کردن رنگ پوست گردو از دست‌ها نشوید. شما همچنین می‌توانید از روش‌هایی که برای پوست کندن گردو تازه بدون سیاه شدن دست به آن‌ها اشاره کردیم، استفاده کنید.

داستان قمارباز را خوانده‌اید؟ شاید خنده‌دار به نظر برسد ولی پوست کندن گردو سبز مثل قمار می‌ماند. شما می‌دانید که بعد از پوست‌کردن گردو قرار است دستانتان سیاه شود؛ اما نمی‌توانید از آن صرف‌نظر کنید؛ درست مثل قمار.

همه ما یک الکسی ایوانویچِ درون داریم و مثل او که در برابر قمار ناتوان بود، ما هم دربرابر گردوی تازه ناتوانیم. البته شانس با ما یار است و آخر و عاقبت این قمار فقط سیاه‌شدن دست خواهد بود که بعد از مدتی از بین می‌رود. مراقب باشید مثل الکسی ایوانویچ در داستان قمارباز به قمار واقعی معتاد نشوید.

پاک کردن لکه گردو راهکارهای زیادی دارد که به شما معرفی کردیم. یا این راهکارها به شما جواب می‌دهند یا بالاخره این لکه‌های سمج بعد از مدتی خودبه‌خود از بین می‌روند.

 

منبع اقتصاد آنلاین
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
تبلیغات متنی