کد خبر : 12789

زود انزالی | درمان زود انزالی

زود انزالی موقعیتی است که در آن فرد قبل از شروع رابطه جنسی و یا بلافاصله پس از شروع رابطه جنسی، به ارگاسم می رسد و نمی تواند رابطه جنسی را ادامه دهد.زود انزالی برای هر دو طرف نارضایتی جنسی را به دنبال دارد. 

به گزارش ورنداز :

زود انزالی چیست؟

زود انزالی موقعیتی است که در آن فرد قبل از شروع رابطه جنسی و یا بلافاصله پس از شروع رابطه جنسی، به ارگاسم می رسد و نمی تواند رابطه جنسی را ادامه دهد.زود انزالی برای هر دو طرف نارضایتی جنسی را به دنبال دارد. فردی که دچار زود انزالی شده است از زمان کم رابطه جنسی ناراضی است و فرد مقابل از این که به ارگاسم نرسیده است ناراضی است.نارضایتی های جنسی در دهه اخیر عامل افزایش امار طلاق در ایران و سایر کشور ها بوده است و دلیل آن نیز افزایش عواملی که باعث ایجاد زود انزالی می شوند است.از جمله این عوامل می توان به مشکلات عصبی و فشار بالای وضعیت اقتصادی بر روی مردان نام برد که در دهه اخیر همیشه رو به افزایش بوده است.

زود انزالی اغلب در مردان دیده می شود. زیرا فرآیند ارگاسم در زنان بسیار پیچیده تر از مردان است و به همین دلیل کمتر از مردان دچار زود انزالی می شوند.

دلیل زود انزالی در مردان چیست؟

زود انزالی در مردان بمروزه دو دلیل شایع دارد. اول مشکلات عصبی مانند استرس و اضطراب و ... و دوم تماشای فیلم های پورن و خود ارضایی.

سرتونین هورمونی است که بر روی انزال مردان تاثیر دارد. هر چقدر که این هورمون کمتر ترشح شود انزال زود تر اتفاق می افتد. سطح بالای تنش های روحی مانند استرس، اضطراب و یا ترس، می تواند باعث کاهش ترشح این هورمون و در نتیجه زود انزالی در فرد بشود.

افزایش سن نیز می تواند عاملی برای زود انزالی در مردان باشد. با افزایش سن، برای مردان اختلالات نعوظ پیش می آید و این اختلالات به دنبال خود زود انزالی را می آورند.

مطمئنا ترک این دو عامل باعث درمان زود انزالی در مردان می شود.

دلایل زود انزالی مردان از نگاه طب سنتی

طب سنتی سرد مزاجی زیاد و یا گرم مزاجی زیاد افراد و سردی در دستگاه تناسلی را دلیل اصلی ایجاد زود انزالی در مردان می داند.

همچنین در طب سنتی آمده است که افزایش سودا در بدن و تجمع و رسوب در اندام تناسلی و سوء مزاج دستگاه تناسلی دیگر دلایلی است که در افراد باعث ایجاد زود انزالی می شود.

دیگر دلایل زود انزالی مردان در طب سنتی شامل موارد زیر می باشد:

• عفونت و مشکلات پروستات

استفاده از حنا برای درمان زود انزالی در مردان

حنا یکی از گیاهان دارویی است که اکثرا به شکل ضماد و بر روی پوست استفاده می شود. حنا خواص بسیار زیادی دارد و از جمله مهم ترین آن ها می توان به اثرات ضد میکروبی آن، زیبا سازی پوست و مو، خواص ضد پیری، افزایش سرعت درمان زخم، کاهش سردرد و تب، درمان زود انزالی مردان و ... نام برد..

استفاده از این گیاه از دیرباز در میان ایرانی ها به دلایل مختلفی از جمله زیبایی پوست، مو و ناخن ها رایج بوده است.

حنا به دلیل داشتن خواص ضد عفونی کننده و تقویت پوست و ضخامت بخشی آن می تواند به درمان زود انزالی کمک کند.

حنا با افزایش ضخامت پوست ناحیه آلت تناسلی، تحریک آن را کاهش دهد و در نتیجه باعث درمان زود انزالی شود.

روش استفاده از حنا برای درمان زود انزالی

ابتدا باید آلت تناسلی را کاملا بشویید و تمیز کنید. سپس به اندازه مورد نیاز خمیر حنا را روی آلت تناسلی قرار دهید و به آرامی آن را به مدت ده دقیقه ماساژ دهید.

یکی از نکات منفی حنا این است که باعث تغییر رنگ پوست می شود و این تغییر رنگ ممکن است که برای برخی افراد ناخوشایند باشد.

نکته مهم برای درمان زود انزالی با حنا این است که این روش نیاز به تکرار دارد تا بتواند اثر بخش باشد.

نکته مهم در مورد درمان زود انزالی با حنا

برای درمان زود انزالی، ابتدا شما باید دلیل ان را پیدا کنید و آن را حذف کنید و سپس به فکر درمان باشید. اگر عوامل ایجاد زود انزالی حذف نشوند، تاثیر درمان بسیار کم می شود.

اگر نمی دانید که دلیل زود انزالی شما چیست، بهتر است که قبل از انجام هر درمانی ابتدا با یک پزشک مشورت کنید تا او بتواند عامل را پیدا کند و به درمان مختص به شما بپردازد.

جمع بندی مطالب و سخن پایانی

همان طور که پیش تر نیز خواندید، امروزه زود انزالی یکی از شایع ترین مشکلات جنسی است. مشکلات جنسی و نارضایتی های جنسی یکی از شایع ترین علت های افزایش طلاق در دهه اخیر بوده است. 

پس بهتر است که فرد زود انزال هر چه زود تر به فکر درمان این عارضه باشد تا در آینده به مشکلات بیشتری بر نخورد.طب سنتی در زمینه زود انزالی مردان پیشنهاداتی داده است اما هنوز درمان کاملی برای زود انزالی مردان ندارد.

استفاده از برخی ضمادها مانند ضماد حنا بر روی آلت تناسلی باعث افزایش موقتی زمان رابطه می شود ولی زود انزالی را درمان نمی کند.

به همین دلیل برای درمان کامل زود انزالی ابتدا باید علت آن را بدانید و به دنبال یک روش درمان ریشه ای باشید. اگر علت زود انزالی مشکلات عصبی باشد، یک روانشناس خوب می تواند به شما برای درمان این مشکل کمک کند

منبع فرتاک نیوز
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
تبلیغات متنی