کد خبر : 12466

افزایش حقوق | افزایش حقوق معلمان

رئیس کمیسیون آموزش عالی مجلس گفت: میانگین معدل دانش آموزان کشور ۱۱ و نیم است؛ وزارت آموزش و پرورش باید کیفیت را افزایش دهد.

به گزارش ورنداز :

افزایش حقوق معلمان ، علیرضا منادی، رئیس کمیسیون آموزش عالی در دومین روز از اجلاس رؤسای دانشگاه ها، مراکز آموزش عالی، پژوهشی و فناوری سراسر کشور که هم اکنون در سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران در حال برگزاری است، گفت: وزارت علوم جایگاه خاصی دارد و باید دیده شود، کسی که در سنگر وزارت علوم و ریاست دانشگاه است باید بداند چه مسئولیت مهم و ارزنده ای دارد.

حقوق معلمان 

افزایش حقوق معلمین ، افزود: در کمیسیون آموزش وقتی مجلس یازدهم شروع شد آموزش به شکل بسته دیده شد. تلاش کردیم تا سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک شکل بگیرد و آن را از بهزیستی بگیریم و حالا تحقق یافته، در صورتی که آموزش و پرورش چندین سال پیش باید این کار را انجام می داد، دانشگاه ها باید خانواده های کودکان صفر تا ۶ ساله ها را آموزش دهند؛ چرا که آموزش در این دوران شکل می گیرد.

منادی تصریح کرد: سال ۸۲ قانون آموزش عالی تشکیل شد که ناقص است و باید تقویت شود، قانون جهش بنیان تصویب شده که بسیار مهم است، این قانون تمام موانع بورسی، مالی و بانکی را برداشته است.  

رئیس کمیسیون آموزش عالی مجلس ادامه داد: یک میلیون معلم داریم، با قانون رتبه بندی معلمان قصد افزایش کیفیت را داریم، در دولت آیت الله رئیسی ۵۰ هزار میلیارد تومان برای آنها هزینه کرده ایم، میانگین معدل دانش آموزان ۱۱ و نیم است لذا وزارت آموزش و پرورش باید کیفیت را افزایش دهد.

او گفت: هفته گذشته ۷ تا ۱۵ میلیون به حساب هر معلم پول واریز کردیم و خروجی آن افزایش کیفیت آموزش خواهد شد و بین ۱۸۰۰ تا ۵ میلیون تومان حقوق معلمان افزایش می یابد.

اصلاح قانون آموزش عالی در دستور کار نیست

رئیس کمیسیون آموزش عالی مجلس گفت: مجلس درنظر دارد که قانون آموزش عالی را تقویت کند، اما اصلاح این قانون در دستور کار قرار نگرفته است‌.

وی با بیان اینکه بودجه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ۴۳ هزار میلیارد تومان است، ادامه داد: این بودجه در مقایسه با دانشگاه عربستان که بودجه آن ۷ میلیارد دلار است، بسیار ناچیز محسوب می‌شود. اگرچه این بودجه محدود است اما دستاوردهای علمی همانند اقدامات زمان کرونا مثل ساخت‌واکسن‌ها ریشه در توانمندی‌های وزارت علوم دارد.

منادی گفت: بزرگ‌ترین پروژه علمی کشور یعنی ساخت رصدخانه ملی ایران در ارتفاعات گرگش شهر کاشان هم از دستاوردهای وزارت علوم است.

منبع رکنا
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
تبلیغات متنی