کد خبر : 11533

بازنشستگان تامین اجتماعی

دولت برای بهبود وضع معیشت بازنشستگان برنامه‌های رفاهی دیگری هم دارد.

به گزارش ورنداز :

محمدهادی زاهدی وفا» اظهار کرد: 

حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از شهریورماه در پرونده شخصی آنها اصلاح و حقوقشان از همان ماه اعمال می‌شود.

وی افزود: دولت برای بهبود وضع معیشت بازنشستگان برنامه‌های رفاهی دیگری هم دارد.

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: پیش‌بینی ما این است که بتوانیم شرکت‌های سرمایه‌گذاری را در هر استان به صورت شرکت‌های تعاونی نوع دوم یا سهامی عام تحت عنوان «شرکت‌های سرمایه‌گذاری پیشرفت ایران» تاسیس کنیم. 

زاهدی وفا گفت: با عرضه سهام این شرکت‌های تعاونی، بازنشستگان ما برای عضویت در آن حق تقدم خواهند داشت.

مصوبه شورای‌عالی کار درباره افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی تصویب و از سوی سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به سازمان تأمین اجتماعی جهت اجرا از شهریورماه امسال ابلاغ شد که براساس آن مستمری بازنشستگان سایر سطوح ۳۸ درصد به اضافه ۵۱۵ هزار تومان مبلغ ثابت افزایش خواهد یافت.

قبلاً مصوبه که در سایر سطوح برای بازنشستگان در نظر گرفته شده بود، برای بازنشستگانی که تا سقف ۱۰ میلیون تومان دریافت می‌کردند، ۱۰ درصد افزایش به علاوه ۶۵۰ هزار تومان بود و برای بازنشستگانی که بالاتر از ۱۰ میلیون تومان دریافت می‌کردند ۱۰ درصد افزایش بود.

این مصوبه در خردادماه بر اساس قانون اجرا شد اما با تأکید رئیس‌جمهور برای رسیدگی به وضعیت بازنشستگان و تفویض اختیار به هیات‌امنای تامین اجتماعی، سایر سطوح حقوق بازنشستگان بر اساس مصوبه شورای‌عالی کار و ماده ۹۵ قانون تأمین اجتماعی افزایش یافت.

 

منبع ايسنا
ارسال نظر

نظرات کاربران
  • ناشناس

    خواهشن اجرایی کنید پیاز دروغ نگویید وامروز وفردا نکنید

  • ناشناس

    حق بازنشسته ها بوده

  • بازنشسته کشوری

    پس بازنشستگان کشوری و لشکری چی میشوند به انها هم رسیدگی شود اقای زا هدی نیا لطفا هر چه سریعتر به انها هم برسید چون با این حقوقها نمی شود سر کرد از روی فرزندان ادم خجالت میکشد چون نمتوان در ماه یکبار غذای حسابی به انها داد شرمنده عروس و داماد نوه هستیم

آنچه دیگران میخوانند :
تبلیغات متنی